Zbiórka pieniędzy dla chorej Zosi była głównym celem czwartego biegowego superoesu, który rozegrano w minioną niedzielę na torze rajdowym w Mikołajkach. W imprezie wzięło udział około 300 zawodników!

- Zaskoczyła nas ilość uczestników jaka zgłosiła się do startu - powiedział Wojciech Brodowski z UKS ATOS Woźnice - współorganizator biegów. - Na liście startowej widniało około 300 osób, a wśród nich: dzieci, młodzież i dorośli z całego kraju. Nasza impreza znalazła się w kalendarzu maratonów Polski i chyba dlatego przyjechało do nas tak wielu zawodników.

Głównym punktem imprezy był wyścig na dystansie 10 kilometrów. Pierwszy do mety dobiegł Dawid Worobiec z Górowa Iławieckiego.
- Wyścig bardzo mi się podobał, trasa była ułożona tak jak lubię. Do piątego kilometra miałem dość mocnego rywala. W połowie maratonu udało mi się go odstawić i do mety dobiegłem ze sporym zapasem czasowym - powiedział zwycięzca kategorii Open.

Podczas niedzielnych biegów zbierano pieniądze na leczenie i rehabilitację Zosi Michaluk z Mikołajek. Dziewczynka cierpi na przepuklinę rdzeniową i potrzebuje wielu skomplikowanych operacji. Na jej leczenie zebrano ponad 2000 złotych.

 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij