Kara 2 lat więzienia, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 i grzywna grozi młodemu mieszkańcowi gminy Biskupiec.
Mężczyzna kierując samochodem w stanie nietrzeźwości stracił panowanie nad autem, uderzył w barierę mostu drogowego i zjechał do jeziora. Teraz 19 – latek odpowie przed sądem.


W niedzielę tuż po północy oficer dyżurny mrągowskiej policji został poinformowany, że w miejscowości Zyndaki gm. Sorkwity leży w jeziorze samochód. Na miejsce natychmiast pojechali policjanci.
W czasie dojazdu do miejscowości Zyndaki funkcjonariusze zauważyli stojącego kołami w jeziorze osobowego Peugota. Samochód był pusty. Policjanci ustalili, że kierujący pojazdem nie dostosował prędkości do warunków drogowych w wyniku czego uderzył w barierę mostu drogowego, po czym zjechał do jeziora.

W trakcie gdy policjanci ustalali do kogo należy pozostawiony pojazd, na miejscu zjawiło się dwóch mężczyzn. W rozmowie z mężczyznami okazało się, że osobowym Peugotem jechał jeden z nich. 19 - latek powiedział też, że wcześniej spożywał alkohol. Mężczyzna został przebadany na zawartość alkoholu w organizmie. Wynik pomimo, że upłynęło trochę czasu wskazał około 1,5 promila alkoholu. Policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Teraz mężczyzna za swoje postępowanie odpowie przed sądem. Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów do lat 10 i kara grzywny.

KPP w Mrągowie

Słowa kluczowe:
 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy jesteś zadowolona(y) z obecnych wydarzeń w radzie miasta i powiatu?

Nie, te zmiany niczego nie wnoszą - 80.8%
Tak, to są zmiany na lepsze - 13.1%
Nie mam zdania na ten temat - 6.2%

Głosów ogółem: 130
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: październik 20, 2019
X Zamknij
X Zamknij