Podsumowanie weekendu na boiskach powiatu.

Minął kolejny piłkarski weekend na boiskach powiatu mrągowskiego. Zwycięstwo odniosły jedynie ekipy Mrągowii i Startu Kozłowo. Kłobuk Mikołajki, Hetman Baranowo i Żagiel Piecki zaliczyły remisy, a pokonani z boiska schodzili piłkarze Fali Warpuny. Salęt Boże na boisko nawet nie wybiegł, oddając mecz walkowerem.

III liga
Dla piłkarzy Mrągowii, sobotni mecz z Motorem Lubawa miał kolosalne znaczenie. Porażka mogłaby nawet spowodować znalezienie się w strefie spadkowej III ligi. Jakakolwiek zdobycz punktowa pozwalała myśleć o oddaleniu się od tej strefy.

Piłkarze Mrągowii zaatakowali od pierwszych minut. Już na początku meczu dwie świetne okazje zmarnował Konrad Rusiecki. W 18 minucie zakotłowało się pod bramką Motoru. Najpierw obronną ręką z pojedynku z Mariuszem Machniakiem wyszedł bramkarz gości, dobijał Ruszkiewicz, ale piłkę zmierzającą w światło bramki wybił jeden z obrońców.

W drugiej połowie w dalszym ciągu trwał napór gospodarzy na bramkę Motoru. Przechylić szalę zwycięstwa próbowali Piotr Szadurski, Daniel Wójcik oraz Damian Majak. Goście najgroźniejszą sytuację stworzyli w 69 minucie. Po rzucie rożnym Tomasz Zakierski uderzał z woleja, ale tuż nad poprzeczką mrągowskiej bramki.

Decydujące dla losów meczu chwile przyszły w 87 minucie meczu. Do wykonywania rzutu wolnego z 20 metrów podszedł Mariusz Machniak. Po chwili fantastycznie uderzył i piłka wpadła w okienko lubawskiej bramki, a Machniak utonął w objęciach kolegów z drużyny. Przez ostatnie minuty Mrągowia skupiła się na przeszkadzaniu przeciwnikom i dowiozła zwycięstwo do końca.

Liga okręgowa
Po niespodziance jaką sprawili piłkarze Kłobuka Mikołajki przed tygodniem (zwycięstwo nad DKS Dobre Miasto), w Mikołajkach liczono na kolejne punkty. Zadanie trudne bo do letniej stolicy Mazur przyjechał lider "okręgówki" - Omulew Wielbark. Piłkarze Kłobuka pokazali, że są w stanie walczyć z najlepszymi. Po dwóch kwadransach spotkania Kłobuk prowadził już 2:0. Bramki strzelali niezawodni Adam Marcinkiewicz i Maciej Gawliński. Jednak piłkarze z Wielbarka nie zamierzali się poddawać. Jeszcze w pierwszej połowie po rzucie karnym zmniejszyli stratę do jednej bramki.
10 minut po wznowieniu gry Omulew doprowadziła do wyrównania. Mimo ataków Kłobuka taki wynik utrzymał się do końca meczu.

Kłobuk zajmuje obecnie 8 miejsce w tabeli "okręgówki".

A-klasa
Z dwóch drużyn z powiatu mrągowskiego występujących w A-klasie zagrała tylko jedna. Salęt Boże z powodu problemów finansowych nie wyjechał na mecz do Prostek i oddał tym samym mecz walkowerem.

Start Kozłowo  podejmował na swoim boisku zespół z Rucianego Nidy. Mecz był bardzo wyrównany, dominowała walka w środku boiska, a klarownych sytuacji bramkowych było, jak na lekarstwo. Do przerwy utrzymał się wynik bezbramkowy.
Drobne korekty w składzie oraz ustawieniu drużyny gospodarzy przyniosły efekty zaraz po przerwie. W 48 minucie wprowadzony 3 minuty wcześniej Paweł Ochociński wbiega w pole karne, wykłada piłkę Łukaszowi Tabace, a ten strzela, jak się okazuje zwycięską bramkę dla Startu. Z dorobkiem 27 punktów Start Kozłowo zajmuję pozycję lidera w grupie I A klasy.

B-klasa
Żadna z drużyn z powiatu mrągowskiego nie wygrała w niedzielę swojego meczu. Walczący o awans piłkarze hetmana jedynie zremisowali z Tytanem Łankiejmy 1:1. Jedynego gola strzelił Michał Maciorowski. Hetman w drugiej połowie niemal nie schodził z połowy boiska przeciwnika, ale zwycięskiej bramki nie udało się strzelić.

W Pieckach Żagiel zmierzył się z Sokołem Garbno i wywalczył pierwszy punkt w rundzie wiosennej. Remis 2:2 to dobry prognostyk przed zbliżającymi się derbami powiatu z Hetmanem Baranowo.

"Rycerze wiosny" z Warpun stracili status niepokonanych w rundzie wiosennej. W spotkaniu z MOSiR-em Kętrzyn pierwsi objęli prowadzenie za sprawą pięknej "główki" Pawła Nowickiego. Później do głosu doszli gospodarze i po pierwszej połowie prowadzili 2:1. W drugich 45 minutach Fala wyrównała z rzutu karnego, który wykorzystał Wojciech Trzciński. Ostatnie zdanie należało do gospodarzy i to oni mogli się cieszyć ze zwycięstwa 3:2.