Budextan Oficerska

Otwarcie wystawy "Krajobrazy intymne" Amadeusza Popka


Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach zaprasza na wystawę „Krajobrazy intymne” - Cykl serigrafii i rysunków.

Otwarcie 13 kwietnia 2012r. godz.17.30 w sali bibliotecznej GOK w Sorkwitach przy ul. Szkolnej 18, 11 - 731 Sorkwity.

Autor o sobie samym
"Urodziłem się 5-tego lipca 1977 roku w Lublinie.

W latach 1992 - 1997r. uczęszczałem do Państwowego Liceum Sztuk Plastycznych w Lublinie. Moją specjalizacją było snycerstwo (formy użytkowe). Naukę zakończyłem obroną pracy dyplomowej ze snycerstwa zatytułowanej „Drzwi do mojego świata” tryptyk płasko-rzeźbiony.

W 1997 - 2002 r. studiowałem na Wydziale Artystycznym -Uniwersytet Marii Curii-Skłodowskiej w Lublinie. Wybrałem dwie specjalizacje malarstwo oraz grafikę.

Dyplom wykonałem pod kierunkiem prof. Mieczysława Hermana z malarstwa oraz z grafiki u prof. Zdzisława Niedźwiedzia. Za dyplom uzyskałem nagrodę w postaci wyróżnienia dziekańskiego.

W 2003 roku podjąłem pracę w charakterze plastyka w Masie Upadłości Daewoo Motor Polska w Lublinie, gdzie odpowiadałem za projektowanie folderów, banerów oraz innych materiałów reklamowych, co pozwoliło mi praktykować umiejętności zdobyte podczas nauki.

W 2003 roku ukończyłem profesjonalny Kurs GRAFIK KOMPUTEROWY autoryzowany przez firmę COREL w „Zeto” w Lublinie. W swym programie obejmował: Photoshop, Corel Draw oraz elementy grafiki dla potrzeb Internetu oraz grafiki edytorskiej.

Od 2006 roku pracuję jako nauczyciel akademicki na stanowisku asystenta w Zakładzie Grafiki Warsztatowej w Instytucie Sztuk Pięknych Wydziału Artystycznego UMCS w Lublinie.

Zajmuję się głównie rysunkiem, grafiką w technice metalu akwaforty i akwatinty. Zorganizowałem 14 wystaw indywidualnych oraz brałem udział w wielu wystawach zbiorowych krajowych i międzynarodowych. Byłem również uczestnikiem kilku prestiżowych konkursów graficznych. Uczestniczę również aktywnie w życiu kulturalnym jako organizator i kurator trzech wystaw nieżyjącego artysty malarza Jana Popka. Należę do Związku Polskich Artystów Plastyków od 2002 roku, gdzie obecnie pełnię funkcję sekretarza Głównej Komisji Rewizyjnej przy Zarządzie Głównym, jestem również delegatem na zjazdy ZPAP z okręgu lubelskiego.

W moim dorobku ważnymi pracami z grafiki edytorskiej są:

- ilustrowałem tomik wierszy ks. Jana Twardowskiego „Odszukany w cieniu” za aprobatą autora, ostatniego wydanego za życia przez serię Ex oriente lux i Fundację Willa Polonia w Lublinie” w 2004 r.

- zaprojektowałem okładkę i zilustrowałem tomik autorstwa Juliana Kawalca „Kochaj mnie za nic” seria wydawnicza Ex oriente lux 2003 r.

Grafiki jak też prace malarskie są w zbiorach prywatnych i galerii sztuki w Polsce i zagranicą. Moje prace kilkukrotnie były publikowane w prasie regionalnej oraz w miesięczniku ogólnopolskim (szczegóły w załączniku NT. publikacji).

- Galeria Centrum z Nowohuckiego Centrum Kultury w Krakowie w zbiorach posiada akwafortę „Głowa” 2007 r. 21x29 cm"

więcej:  www.amadeuszpopek.com

 
 

Otwarcie wystawy "Krajobrazy intymne" Amadeusza Popka

Słowa kluczowe:
 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij