Podsumowanie weekendu na boiskach!

Cztery zwycięstwa i dwie porażki to bilans piłkarskiego weekendu z udziałem drużyn z powiatu mrągowskiego. Najcenniejsze wyniki osiągnęli piłkarze Kłobuka Mikołajki, którzy pokonali faworyzowanych rywali oraz zawodnicy Startu Kozłowo, których sobotnie zwycięstwo przybliża do awansu do "okręgówki". Niespodziankę sprawili piłkarze Fali Warpuny, którzy wygrali z liderem B-klasy. Porażki zaliczyli trzecioligowcy z Mrągowa oraz B-klasowcy z Piecek.

Mrągowia-Budextan
W piłkarskiej III lidze Mrągowia-Budextan zmierzyła się z Dębem Dąbrowa Białostocka. Mrągowianie mimo ambitnej walki nie sprostali rywalom.
Pierwsza połowa nie zachwyciła i zakończyła się bezbramkowym remisem mimo dobrych sytuacji Mateusza Różowicza oraz Mariusza Machniaka. W drugich 45 minutach do głosu doszli goście i już w 48 minucie wyszli na prowadzenie. Bezpośredni pojedynek z bramkarzem Piotrem Osmańskim wygrał Piotr Bondziul. Mrągowia odpowiedziała 10 minut później. Z rzutu karnego wyrównał Grzegorz Kulpaka, jednak ostatnie słowo należało do gości. W 85 minucie piękny strzał Robert Speichlera wpadł pod poprzeczkę bramki Mrągowii.
Mrągowianie spadli po porażce na 13 miejsce w tabeli.

Mrągowia Mrągowo - Dąb Dąbrowa Białostocka 1:2 (0:0)

Bramki: Grzegorz Kulpaka 58 (k) - Piotr Bondziul 48, Robert Speichler 86

Mrągowia: Osmański - Żbikowski, Wójcik (82' Borowski), Kulpaka, Aziewicz, Ruszkiewicz, Sobótka (56' Szadurski), Rusiecki, Różowicz (88' Sosna), Chiliński (82' Stachelek), Machniak

Kłobuk Mikołajki
W klasie okręgowej piłkarze Kłobuka Mikołajki stali się autorami sensacji. Renomowani przeciwnicy z Dobrego Miasta musieli przełknąć gorycz porażki. trafienia dla Kłobuka zaliczyli Maciej Gawliński, Adam Marcinkiewicz i Rafał Serowik. Były to pierwsze punkty Kłobuka w rundzie wiosennej. Dla DKS-u to pierwsze stracone bramki i punkty w tej rundzie.

Start Kozłowo
Na boiskach A-klasy runda wiosenna rozpoczęła się dopiero w ubiegły weekend. Swoje aspiracje do awansu potwierdzili piłkarze Startu Kozłowo, którzy łatwo pokonali Olimpię Miłki 4:0.
Po nerwowym początku meczu w wykonaniu obu drużyn kontrolę nad przebiegiem gry przejęli zawodnicy z Kozłowa. Przewaga w rozgrywaniu piłki przyniosła efekt bramkowy w 29 min. gry, kiedy po dwójkowej akcji Roberta Ambroziaka z Grzegorzem Krawczykiem, ten drugi zdobył bramkę na 1-0. Taki wynik utrzymał się do przerwy. Po przerwie Kozłowanie dalej atakowali starając się zdobyć kolejne gole. Świetnie dysponowany tego dnia Grzegorz Krawczyk najpierw z podania Konrada Pieczko (67 min.) a następnie po dograniu Roberta Ambroziaka w 78 minucie meczu skompletował hat-tricka. W 90 minucie meczu szybką akcję prawym skrzydłem przeprowadził Ariel Kozłowski, dośrodkował piłkę w pole karne i pięknym "szczupakiem" popisał się Marcin Nosek ustalając wynik spotkania na 4-0.

Olimpia Miłki - Start Kozłowo 0:4
Bramki: 1-0 G. Krawczyk 29’; 2-0 G. Krawczyk 67’; 3-0 G. Krawczyk 78’; 4-0 M. Nosek 90’

Start Kozłowo: A. Cichy – K. Bałdyga, D. Piasecki, S. Kropiwnicki, K. Pieczko – D. Kacprzak (72’ A. Kozłowski), Ł. Tabaka, J. Trzciński (75’ T. Fąk), P. Ochociński ( 63’ W. Włoch) – R. Ambroziak, G. Krawczyk (85’ M. Nosek)

Salęt Boże
W sobotę zagrał także Salęt Boże. Po dwóch golach sprowadzonego zimą Łukasza Kurty, jednym Przemysława Bartosiewicza i Marka Nowakowskiego pokonał Pogoń Ryn 4:3.
Obecnie Salęt zajmuje piąte miejsce w tabeli.

Fala Warpuny
W B-klasie piękną niespodziankę na święta sprawili swoim kibicom piłkarze Fali Warpuny, którzy wygrali na własnym boisku z Kowalakiem Kowale Oleckie 2:1.

Żagiel Piecki
Na pierwsze punkty w rundzie wiosennej liczyli piłkarze Żagla Piecki. W Srokowie musieli niestety pogodzić się z porażką. Piłkarze Ometu trafili do bramki Żagla pięciokrotnie. Pieckowianie odpowiedzieli tylko jednym trafieniem.