Gminny Ośrodek Kultury w Sorkwitach poprzez działalność Gminnej Biblioteki Publicznej w Sorkwitach zorganizował już po raz IV „ Noc z Andersenem”. Wydarzenie miało miejsce w nocy z  30 na 31 marca 2012r., wzięło w nim udział 29 dzieci w wieku 8 – 13 lat zamieszkujących gminę Sorkwity. Celem spotkania było uczenie dzieci poprzez zorganizowane zabawy i konkursy zamiłowania do literatury, sztuki i poezji, a także  zapoznanie z  twórczością Hansa Christiana Andersena.


W wydarzeniu uczestniczyli goście: Józef Maciejewski - Wójt Gminy Sorkwity, Barbara Zmitrowicz-Wiszniewska - Przewodnicząca Rady Gminy Sorkwity, Stanisław Bułajewski -Przewodniczący Rady Powiatu Mrągowskiego.  Zadanie gości było proste, przeczytać dzieciom bajkę. Jednak – jak podkreślali sami zaproszeni, dobre przeczytanie bajki, aby była zrozumiała dla słuchającego odbiorcy nie jest takie proste.

W ramach „Nocy z Andersenem” odbyły się liczne gry, zabawy i konkursy. Wśród nich konkurs recytatorski, do którego dzieci przygotowały się wykorzystując zbiory książek z biblioteki.

W konkursie nagrodzeni zostali: Zuza Orłowska – Szkoła Podstawowa w Sorkwitach, Aneta Charkiewicz – Szkoła Podstawowa w Warpunach z siedzibą w Zyndakach, Dawid Wysmułek – Szkoła Podstawowa w Sorkwitach, Daria Kowalewska – Szkoła Podstawowa w Sorkwitach, Małgorzata Kaczmarek – Szkoła Podstawowa w Sorkwitach, Sandra Buźniak – Szkoła Podstawowa w Warpunach z siedzibą w Zyndakach.

Główną atrakcją było poszukiwanie kopert z pytaniami umieszczonymi między książkami przy pomocy tylko latarki, które potem posłużyły do rozwiązania krzyżówki.

Tą mile spędzoną noc zakończyliśmy karaoke wspólnie z dziećmi. Były też tańce, konkurs na najlepsze streszczenie bajki oraz wiele innych gier i zabaw. Wydarzeniu towarzyszyła oprawa muzyczna tematycznie związana z baśniami.

Na zakończenie  rozdano dzieciom pamiątkowe dyplomy.

 

Opracowała: Marzena Szczepańska

Wspomnienie Nocy z Andersenem

Słowa kluczowe:
 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij