Gen. Frey-Bielecki, Dowódca Wojsk Lotniczych i Obrony Przeciwlotniczej Obszaru Kraju, wydał 18 października 60 lat temu rozkaz sformowania wojskowego ośrodka kondycyjnego dla personelu na 100 miejsc w Mrągowie.

– Od początku istnienia głównym zadaniem ośrodka było szkolenie personelu latającego. Przez ten czas przez jego mury przewinęły się dziesiątki tysięcy szkolonych żołnierzy. W 2005 roku, kiedy ośrodek przeszedł w podporządkowanie Dowódcy Garnizonu Warszawa, zaczęła zmieniać się infrastruktura, wyposażenie i sprzęt, lecz jedno, co pozostało niezmienne, to zaangażowanie i profesjonalizm naszych żołnierzy i pracowników w niełatwej przecież pracy i służbie – mówi o jubileuszu Komendant Ośrodka ppłk Wojciech Choiński.

Dziś WOSzK Mrągowo jest jednym z najnowocześniejszych ośrodków szkolenia w Polsce. Rozszerzył swój zakres działania o turnusy rehabilitacyjne dla żołnierzy powracających z misji czy turnusy readaptacyjno-kondycyjne dla weteranów poszkodowanych.

– Ze względu na sytuację epidemiczną w kraju, zdecydowałem nie organizować w tradycyjnej formie uroczystych obchodów rocznicy utworzenia WOSzK-u. Bardzo ubolewam, że nie spotkamy się z tej okazji. Jednakże święto bez życzeń byłoby niepełne, wobec tego w tej nietypowej sytuacji, w ten nietypowy sposób, wszystkim żołnierzom, pracownikom i przyjaciołom Ośrodka wirtualnie ściskam dłoń i przekazuję najserdeczniejsze życzenia dobrego zdrowia oraz wszelkiej pomyślności – dodaje komendant.

źródło: WOSzK Mrągowo

 

Słowa kluczowe:
WOSzK Mrągowo wojsko jubileusz 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij