Rozpoczęła się druga edycja Szkolnego Budżetu Obywatelskiego. W 2021 roku uczniowie z mrągowskich szkół będą mieli do rozdysponowania 35 tys. złotych na swoje pomysły, w tym maksymalnie 5 tys. zł na jedną szkołę. Zgłaszanie propozycji potrwa do 12 listopada.

Do drugiej edycji SBO zgłosiło się 6 szkół z Mrągowa: Zespół Oświatowo-Sportowy "Baza", Zespół Szkół Specjalnych, Szkoła Podstawowa Nr 4, Szkoła Podstawowa Nr 1, Zespół Szkół Nr 2 i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego.

Zgodnie z regulaminem zadanie będzie mógł zgłosić każdy uczeń szkoły, w której prowadzony jest SBO. Uczeń może zgłosić jedno lub więcej zadań. Zgłaszanie propozycji potrwa do 21 listopada. Później, w okresie od 13 do 20 listopada, odbędzie się weryfikacja zadań, a głosowanie na zaakceptowane projekty zaplanowano od 23 listopada do 13 grudnia. Ogłoszenie wyników nastąpi 21 grudnia 2020.

W pierwszej edycji uczniowie zgłosiłi 18 zadań, z czego 7 wybrano do ostatecznej realizacji. Dzięki SBO do mrągowskich szkół trafiły telewizory, sprzęty nagłośnieniowe, nowe szafki, doposażono siłownię czy wykonano mural z podobiznami patrona szkoły i nauczycieli.

źródło: UM Mrągowo/ red.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij