Już w sobotę 17 października poznamy laureatów 49. Wojewódzkiego Przeglądu Plastyki Nieprofesjonalnej. Otwarcie wystawy odbędzie się w Centrum Kultury i Turystyki w sali Orbita o godzinie 15.00. 

Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej gości w Mrągowie od blisko 50 lat ,Jego głównym celem jest integracja oraz promocja amatorskiego środowiska plastycznego. Inicjatorem plastycznej imprezy był Aleksander Wydorski, który po studiach w Toruniu trafił do Powiatowego Domu Kultury w Mrągowie. Tutaj jako plastyk organizował Rejonowy Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej, który po kilku latach kontynuowany przez Stanisława Kusia stał się imprezą wojewódzką. 

W tym roku do konkursu stanęło 54 twórców plastyków nieprofesjonalnych z całego województwa. Spośród 88 obrazów różnorodnych pod względem tematyki oraz stosowanych technik plastycznych, jury złożone z artystów plastyków z Mragowa i Olsztyna: Piotra Dondajewskiego, Jana Gudelisa, Stanisława Kusia i Jarosława Puczela wybrało te najlepsze. Ich autorów poznamy podczas otwarcia wystawy pokonkursowej 17 paździenika, o godz. 15.00 w CKiT. 

Laureaci uhonorowani zostaną nagrodami ufundowanymi przez: Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Marka Gustawa Brzezina, Burmistrza Miasta Mrągowo Stanisława Bułajewskiego, Starostę Powiatu Mrągowskiego Barbarę Kuźmicką-Rogalę, Wójta Gminy Mrągowo Piotra Piercewicza oraz Związek Gmin Warmińsko-Mazurskich. 

źródło: CKiT Mrągowo


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij