W czwartek na krajowej szesnastce w Kozarku samochód osoby zderzył się z wbiegającym na jezdnię jeleniem. Do podobnego wypadku doszło w miejscowości Stare Kiełbonki, gdzie około północy kierujący fiatem uno uderzył w sarnę.

Do  pierwszego zdarzenia doszło wczoraj około godziny 15.00 na krajowej szesnastce w Kozarku. Tuż przed nadjeżdżający pojazd wbiegł jeleń. Niestety kierujący osobową toyotą nie miał szans na unikniecie zderzenia. Zdarzenie zauważył policjant ruchu drogowego, który wracał po służbie oraz ratownik medyczny, którzy natychmiast zatrzymali się, udzielili poszkodowanemu pierwszej pomocy i wezwali na miejsce kolizji służby ratunkowe. Mieszkaniec Olsztyna na szczęście nie doznał poważnych obrażeń. W wyniku zderzeniu najbardziej ucierpiało zwierzę, które padło.

Tego samego dnia tuż przed północą doszło do kolejnej podobnej kolizji. W miejscowości Stare Kiełbonki kierujący fiatem uno zderzył się z sarną. Kierowca nie doznał poważnych obrażeń, lecz zwierze zginęło na miejscu 

– Jesień to czas, kiedy szybciej zapada zmrok. Zdarzyć się może, że niespodziewanie na drodze, którą jedziemy do lub z pracy, spotkamy przemieszczające się zwierzę. Często są to miejsca stykowe lasu z polami. Pamiętajmy zatem o zachowaniu ostrożności podczas jazdy samochodem, a przede wszystkim zwracajmy uwagę na znaki ostrzegawcze, które uprzedzają o miejscach, gdzie występuje bądź może występować takie niebezpieczeństwo – apelują policjanci.

źródło: KPP Mrągowo

 

 

 

 

Słowa kluczowe:
Kozarek Stare Kiełbonki policja na sygnale 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij