Związany z Mrągowem dr Christian Meyl z zakonu joannitów od lat wspiera miasto w zakresie pomocy potrzebującym. Niedawno wraz z żoną i przyjaciółmi z Niemiec odwiedził Mrągowo i przekazał symboliczny czek na potrzeby mrągowskiego hospicjum domowego.

Joannita Dr Christian Meyl od 27 lat niesie pomoc na rzecz mieszkańców Mrągowa i powiatu. W 1998 roku założył Stowarzyszenie Wspierające Stacje Socjalne Joannitów i szpitale z terenu Warmii i Mazur, którego priorytetowym zadaniem jest pomoc ludziom potrzebującym, bez względu na ich pochodzenie czy obywatelstwo. W tym czasie rozpoczął swoją działalność także w Mrągowie. Przez wszystkie lata swojej działalności organizował i dostarczał sprzęt rehabilitacyjny i ortopedyczny, elektryczne wózki inwalidzkie, drobny sprzęt medyczny, środki pielęgnacyjno-opatrunkowe i lekarstwa niezbędne w procesie leczenia osób chorych i niepełnosprawnych, a także wyposażenie dla mrągowskiej Stacji Pomocy Brata Gerarda. Opieką socjalną otoczył rodziny wielodzietne. Nieodpłatnie przekazał na rzecz szpitala powiatowego w Mrągowie urządzenie CTG, służące do badania tętna noworodków, a także wyposażył pokój zabaw na oddziale dziecięcym, dostarczył łóżka szpitalne, koce, bieliznę pościelową oraz materiały pielęgnacyjno-opatrunkowe.

7 października dr Christian Meyl wraz z żoną i przyjaciółmi z Niemiec odwiedził Mrągowo i przekazał symboliczny czek na wsparcie mrągowskiego hospicjum domowego, działającego przy przychodni specjalistycznej w Mrągowie.

- Dziękujemy za wsparcie, jest to dla nas nieoceniona pomoc - powiedział lek. Maciej Nadara z mrągowskiego hospicjum. - Nasze hospicjum świadczy opiekę paliatywną nad chorymi na nowotwory. Aktualnie opiekujemy się około 30 pacjentami. Każde wsparcie, zarówno materialne, jak i finansowe, jest dla nas bardzo potrzebne, dlatego jeszcze raz dziękuję doktorowi za okazaną pomoc.

Dr Meyl za swoją działalność charytatywną w Polsce otrzymał odznaczenia od Prezydenta RP – Krzyż Kawalerski Orderu Zasługi i Srebrny Krzyż Zasługi, natomiast Rada Miejska w Mrągowie, w 2012 roku, przyznała mu tytuł Honorowego Obywatela Miasta. Jego zaangażowanie zostało docenione również przez Papieża Franciszka, który osobiście podziękował mu za pracę na rzecz najbardziej potrzebujących i za duchowe wsparcie w czasie pandemii koronawirusa.

źródło: UM w Mrągowie


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij