W Senacie RP 28 września 2020 r. wręczono nagrody laureatom 18. edycji konkursu „Sołtys Roku”, organizowanego przez redakcję „Gazety Sołeckiej” i Krajowe Stowarzyszenie Sołtysów. Wśród wyróżnionych znalazła się także Maria Gałązka, sołtys Jędrychowa.

Marię Gałązka, sołtys Jędrychowa w gminie Sorkwity, została nagrodzona m.in. za zorganizowanie dystrybucji przyłbic ochronnych i dostarczania ich do szpitali dla osób pracujących na pierwszej linii w walce z pandemią i pomysł zbudowania wiaty wiejskiej, gdzie mieszkańcy mogą się spotykać i wspólnie spędzać czas.

– To sołectwo cechuje perfekcyjna współpraca mieszkańców. Mówimy jednym głosem, bo zdajemy sobie sprawę, że łączą nas te same sukcesy i problemy – powiedziała Maria Gałązka, sołtys Jędrychowa.

Tytuł Sołtysa Roku 2019 zdobyli: Maria Adamczyk z Kornatowa w woj. kujawsko-pomorskim, Zbigniew Czarczyński z Koszewnicy w woj. mazowieckim, Maria Gałązka z Jędrychowa w woj. warmińsko-mazurskim, Roman Kołomański z Ciekot w woj. świętokrzyskim, Iwona Kościelska z Przyjmy w woj. wielkopolskim, Krystyna Kryczka z Kluczewa w woj. zachodniopomorskim, Artur Słabosz z Bystrzanowic w woj. śląskim, Henryk Zagozda z Szadowa Księżego w woj. wielkopolskim, Krzysztof Zawada ze Zgorzelca w woj. wielkopolskim. Za najdłuższe, 26-letnie, w obecnej edycji konkursu pełnienie funkcji sołtysa nagrodzono Łucję Rucińską z Dąbrówna w woj. warmińsko-mazurskim.

 Statuetki i wyróżnienia wręczył samorządowcom marszałek Senatu Tomasz Grodzki. – Urząd sołtysa jest najstarszą instytucją ustrojową w Polsce, ma prawie 800-letnią historię. To jest powód do dumy, ale też i zobowiązanie. Pamiętajcie, że władza jest dla ludzi, a nie ludzie dla władzy – mówił podczas spotkania marszałek Senatu. 

źródło: Senat/red.

 

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij