W dniu 24.09.2020 r. Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie bryg. Szymon Sapieha w imieniu Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka złożył podziękowania oraz przekazał list pochwalny st. ogn. Adamowi Bączek.

Przypominamy, że w dniu 06.08.2020 r. st. ogn. Adam Bączek w czasie wolnym od służby, którą pełni na co dzień w JRG KP PSP w Mrągowie razem ze strażakiem z JRG KP PSP w Kętrzynie, udzielił pomocy rowerzyście, u którego doszło do nagłego zatrzymania krążenia. Dzięki szybkiemu udzieleniu pomocy mężczyźnie udało się przywrócić funkcje życiowe.

– Apelujemy do wszystkich osób, które są świadkami podobnych zdarzeń, o to by nie bały się udzielać pomocy. Bardzo często pierwsze minuty, w których służby ratunkowe nie zdążą jeszcze dotrzeć na miejsce zdarzenia, decydują o ludzkim życiu – zwraca się kpt. Jakub Tutka, KP PSP w Mrągowie.

W obecności zmiany służbowej Komendant Powiatowy PSP w Mrągowie bryg. Szymon Sapieha odczytał podziękowanie od Komendanta Głównego PSP nadbryg. Andrzeja Bartkowiaka oraz wręczył nagrodę od Komendanta Wojewódzkiego PSP w Olsztynie nadbryg. Tomasza Komoszyńskiego za ofiarne i bezinteresowne ratowanie zagrożonego życia ludzkiego.

źródło: KP PSP Mrągowo

Słowa kluczowe:
Mrągowo straż pożarna na sygnale 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij