21-letni mężczyzna podejrzany o rozbój oraz groźby trafi na trzy miesiące do aresztu. Tak na wniosek policji zadecydował Sąd Rejonowy w Mrągowie.

W ubiegły piątek mężczyzna wtargnął do mieszkania pokrzywdzonego i go pobił. Dodatkowo groził mu pozbawieniem życia. Na drugi dzień zaatakował partnerkę pokrzywdzonego, którą przemocą doprowadził do stanu bezbronności i następnie wyrwał jej torbę z zakupami i uciekł.

Miejscowi policjanci zatrzymali 21-latka po krótkim pościgu na terenie miasta. Trafił on do pomieszczenia dla osób zatrzymanych, gdzie następnie usłyszał zarzuty popełnienia przestępstwa rozboju i kierowania gróźb karanych. We wtorek mrągowski sąd przychylił się do wniosku policji i prokuratury o areszt. 21-latek najbliższe trzy miesiące spędzi w areszcie.

– Art. 190 kodeksu karnego  mówi, że kto grozi innej osobie popełnieniem przestępstwa na jej szkodę lub szkodę osoby najbliższej, jeżeli groźba wzbudza w zagrożonym uzasadnioną obawę, że będzie spełniona, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2  informuje rzecznik mrągowskiej policji Dorota Kulig.  Dodatkowo art. 280 kk stanowi, że kto kradnie używając przemocy wobec osoby lub grożąc natychmiastowym jej użyciem albo doprowadzając człowieka do stanu nieprzytomności lub bezbronności, podlega karze pozbawienia wolności od lat 2 do 12.

źródło: KPP Mrągowo

Słowa kluczowe:
Mrągowo sąd policja na sygnale rozbój 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij