Budextan Oficerska

Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Koła Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Mrągowie wybrało nowego prezesa. Został nim redaktor naczelny mragowo24.info - Mateusz Kossakowski.

Koło Stowarzyszenia Dziennikarzy Polski istnieje w Mrągowie od nieco ponad roku. 15 marca 2019 roku reprezentujący Mrągowo i powiat mrągowski członkowie Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP w Olsztynie złożyli wniosek o powołanie pierwszego w historii oddziału koła Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich. Pomysł wyszedł z inicjatywy śp. Andrzeja Badurka, który skonsolidował środowisko dziennikarskie w Mrągowie, ale również z potrzeby chwili, gdyż pochodzący z Mrągowa członkowie SDP mieli odpowiadać za organizację finału wojewódzkich obchodów VI Dni Seweryna Pieniężnego. 

Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP w dniu 27 marca 2019 roku pozytywnie rozpatrzyło wniosek o powołanie koła SDP w Mrągowie, więc niedługo później odbyło się spotkanie założycielskie, w wyniku, którego jednogłośnie pierwszym prezesem Koła został Andrzej Badurek, który niestety nie zdołał dokończyć pierwszej kadencji. – Nie tylko Koło, ale także każdy z nas z osobna wiele zawdzięcza śp. Andrzejowi. To tylko za jego sprawą zostaliśmy członkami stowarzyszenia. A teraz przed nami nowe wyzwanie by, mimo braku założyciela i naszego przyjaciela, godnie dalej reprezentować Koło i swój warsztat dziennikarski – komentuje Mateusz Kossakowski, który został niedawno wybrany nowym prezesem Koła Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Mrągowie.

W 2020 roku za sprawą członków Koła Mrągowo po raz kolejny dołączyło do wojewódzkich obchodów Dni Seweryna Pieniężnego. Tym razem mrągowskie spotkanie, które odbyło się w zawsze gościnnych progach Biblioteki Pedagogicznej w Mrągowie, było poświęcone wzornictwu ludowemu i barwom stosowanym na Warmii i Mazurach a także prezentacji postaci Bohdana Dzitko. 15 sierpnia dodatkowo w Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie odbył się wernisaż ogólnopolskiego konkursu na rysunek prasowy. – Sytuacja związana z koronawirusem nie ułatwia organizacji jakichkolwiek wydarzeń, ale się nie poddajemy. Planujemy w dalszym ciągu rozwijać nasze Koło, organizować kolejne imprezy i reprezentować nasze lokalne środowisko dziennikarskie – dodaje Mateusz Kossakowski.

Koło Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP w Mrągowie

Mateusz Kossakowski – przewodniczący

Zdzisław Piaskowski – wiceprzewodniczący

Justyna Malinowska – sekretarz

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij