Integracja braci łowieckiej myślą przewodnią Zawodów o Mistrzostwo Powiatu Mrągowskiego w Wieloboju Myśliwskim.

– To już czwarta edycja zawodów. Imprezę zorganizowały wszystkie koła łowieckie z powiatu mrągowskiego, a jest ich pięć – mówi sędzia główny rywalizacji Marek Krawczyk.  – Zawody odbyły się w sobotę 12 września w Giżycku… A czemu w Giżycku spytałby ktoś … Już odpowiadam… Ano dlatego, że jest tam odpowiednia, najbliższa nam strzelnica. Tam organizujemy wszystkie zawody. Takie imprezy integrują koła łowieckie i zacieśniają więzi pomiędzy uczestnikami, służą wymianie doświadczeń i jest to najlepsza okazja do poznania młodych myśliwych.

–  Rywalizowaliśmy w kilku konkurencjach i wszystkie były bezkrwawe – kontynuuje pan Marek. – Zawodnicy reprezentowali naprawdę wysoki poziom. Byłem pod wrażeniem osiąganych przez nich wyników.

 Słowa sędziego potwierdza tabela wyników, według której w konkurencji drużynowej wygrało Koło Łowieckie Odyniec Mrągowo z 1282 punktami na 1500 możliwych, drugie miejsce zajęło KŁ Śniardwy Mikołajki z 1264 punktami, a trzecie KŁ Ruciane-Nida z siedzibą w Pieckach z 1220 wystrzelanymi punktami.

W kategorii indywidualnej Open zwyciężył Piotr Kozłowski z KŁ Odyniec z wynikiem 460 punktów na 500 możliwych, drugi był Maciej Gałązka (458 p.) z Żurawia , a trzeci Grzegorz Bałdyga (449 p.) z Odyńca.

 Klasyfikację Klasy Powszechnej wygrał Kazimierz Kordek (426 p.), drugi był Tadeusz Stypułkowski (425 p.), a trzeci Tomasz Hamerszmit (413 p.). Cała trójka z Koła Łowieckiego Śniardwy Mikołajki.

Kategorię kobiecą Dian wygrała Alicja Szybińska, reprezentująca KŁ Odyniec, która w dogrywce pokonała Ewę Bąk z KŁ Łoś Mrągowo. Obie panie zdobyły w rywalizacji ogólnej po 354 punkty i musiały stoczyć dodatkowy pojedynek. Trzecie miejsce zajęła Natalia Kulas z Odyńca.