Budextan Oficerska

Malujesz, rysujesz, tworzysz w zaciszu swojego domu? Po raz kolejny w Mrągowie odbędzie się Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej, który ma na celu integrację i promocję artystów nieprofesjonalnych, działających na terenie województwa warmińsko-mazurskiego.

Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej, który gości w Mrągowie już od 48 lat, ma na celu integrację i promocję amatorskiego środowiska plastycznego. Inicjatorem wydarzenia był zasłużony promotor amatorskiego ruchu plastycznego Aleksander Wydorski, absolwent Wydziału Sztuk Pięknych na UMK w Toruniu, instruktor do spraw plastyki m.in. w Powiatowym Domu Kultury w Mrągowie, organizator wielu plenerów malarskich dla uczestników zajęć plastycznych, przeglądów malarskich (Mrągowo), rzeźby (Biskupiec) i tkaniny (Kętrzyn), założyciel Klubu Plastyka Amatora w Olsztynie.

Początkowo Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej odbywał się na szczeblu rejonowym, dopiero po przejściu Aleksandra Wydorskiego do Wojewódzkiego Domu Kultury w Olsztynie, był kontynuowany przez Stanisława Kusia i od 1971 roku stał się imprezą wojewódzką.

W przeglądzie mogą wziąć udział pełnoletni twórcy nieprofesjonalni z woj. warmińsko-mazurskiego. Każdy z uczestników może zgłosić do konkursu 2 prace z dziedziny malarstwa, grafiki lub rysunku, które powstały w ciągu dwóch lat poprzedzających Przegląd i nie były nagradzane w innych konkursach. W konkursie nie mogą brać udziału studenci i absolwenci wyższych szkół artystycznych. Prace przygotowane do ekspozycji należy dostarczyć na własny koszt na adres Centrum Kultury i Turystyki. Ostateczny termin nadsyłania prac to 25 września 2020 r.

Następnie zgłoszone prace zostaną ocenione przez profesjonalne jury powołane przez organizatora, a ogłoszenie wyników konkursu i wręczenie nagród nastąpi podczas otwarcia wystawy konkursowej w dniu 17 października 2020 r.  o godz. 15.00 w Centrum Kultury i Turystyki

Tak wyglądał Wojewódzki Przegląd Plastyki Nieprofesjonalnej w ubiegłym roku


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij