Skończyły się wakacje, ale nie skończył się jeszcze sezon żeglugowy. W weekend policyjni wodniacy interweniowali wobec pijanego sternika, który dodatkowo nie miał stosownych uprawnień do kierowania łodzią.

Do interwencji doszło w sobotę około godziny 15.30 na jeziorze Mikołajskim. Patrol policji zatrzymał do kontroli sternika łodzi motorowej, który nie zastosował się do znaku zakazu falowania. W trakcie czynności wykonywanych przez funkcjonariuszy, wyczuli od niego zapach alkoholu. Badanie alkomatem już tylko potwierdziło ich podejrzenia. Urządzenie wykazało, że 27-letni mieszkaniec Warszawy miał blisko 1 promil alkoholu w organizmie.

W dalszej kolejności funkcjonariusze ustalili, że mężczyzna nie miał uprawnień sternika motorowodnego. Tego dnia 27-latek nie mógł już kontynuować swojego rejsu. Za popełnione wykroczenia otrzymał mandat w wysokości 500 złotych.

Jego łodzią zaopiekował się trzeźwy sternik. Za popełnione przestępstwo kierowania w stanie nietrzeźwości może grozić mu kara do 2 lat pozbawienia wolności, a także utrata wszelkich uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

źródło: KPP w Mrągowie

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij