Kierowca golfa zjechał na przeciwległy pas ruchu i zderzył się z prawidłowo jadącym ciągnikiem rolniczym. Do zdarzenia doszło w czwartek  po godzinie 16.00 w miejscowości Gązwa.

W wyniku zderzenia nikt nie odniósł obrażeń. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, sprawdzili stan trzeźwości uczestników. Kierowca ciągnika był trzeźwy, jednak kierujący golfem nie mógł pochwalić się tym samym wynikiem. Badanie alkomatem wykazało, że miał ponad 2 promile alkoholu w organizmie. Poza tym nie miał przy sobie prawa jazdy oraz aktualnego obowiązkowego ubezpieczenia na pojazd i ważnych badań technicznych. Aktualnego badania technicznego nie miał także ciągnik.

Teraz kierujący osobówką poniesie odpowiedzialność za popełnienie wykroczeń, jak i przestępstwa kierowania w stanie nietrzeźwości.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości według kodeksu karnego grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów nawet do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony, to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

źródło: KPP w Mrągowie

Słowa kluczowe:
Gązwa Gmina Mrągowo policja na sygnale pijnay 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij