FAS to inaczej alkoholowy zespół płodowy. Święto ma na celu uświadamianie kobiet, że picie alkoholu w ciąży jest niebezpieczne dla płodu. Od 2016 roku Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach organizuje kampanię społeczną "STOP- FAS -woda TAK, alkohol NIE”.

– Nasza lokalna kampania przebiega w trzech etapach. 9 września w Światowy Dzień  FASpracownicy GOPS, ubrani w żółte koszulki z napisem "STOP- FAS", propagują hasło "Woda TAK- alkohol NIE” – informuje o akcji Teresa Nowacka.  – Wszyskie osoby przychodzące w tym dniu do ośrodka otrzymują broszurki informacyjne o szkodliwości spożywania alkoholu przez kobiety w ciąży, oraz o objawach FAS m.in. Płodowy Zespół Alkoholowy nie zafascynuj nim swojego dziecka, Kocham – nie palę! czy Nie piję za zdrowie, bo dbam o swoje zdrowie.

Do udziału w kampanii zaproszone zostały również szkoły, sklepy, urzędy i placówki służby zdrowia, do których dostarczono plakaty i broszurki informacyjno-edukacyjne.

– Pamiętajmy, że każdy jest odpowiedzialny za kształtowanie postaw młodych osób. Zróbmy wszystko, by były one odpowiedzialne – apeluje Teresa Nowacka.

 

 

 
Słowa kluczowe:
Piecki GOPS FAS Teresa Nowacka zdrowie 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij