Święto Chleba jest imprezą organizowaną w Muzeum Regionalnym im. Walentyny Dermackiej z Sapiehów w Pieckach inspirowaną jednym z cykli kolekcji figur wykonanych przez Władysławę Prucnal z Medyni Głogowskiej pt. „Od ziarenka do bochenka”. Pierwsza edycja odbyła się w 2012 roku i na stałe wpisała się w kalendarz imprez organizowanych przez Gminny Ośrodek Kultury „PEGAZ” w Pieckach.

W tym roku Święto Chleba zostało zaplanowane na niedzielę 13 września i rozpocznie się o godz. 15:00. Dla wszystkich przybyłych na Święto Chleba, jak co roku, Gminny Ośrodek Kultury "PEGAZ" w Pieckach przygotował wiele atrakcji.

Program tegorocznego Święta Chleba obejmuje występy zespołów działających przy Domu Kultury w Pieckach, „Wibramfon” i „Pegaz”. Tego dnia będzię można spotkać także Edukatorów Mazurskiego Parku Krajobrazowego w Krutyni, którzy poprowadzą specjalnie przygotowane warsztaty. Pracownicy GOPS w Pieckach z Klubem Integracji Społecznej przeprowadzą akcję profilaktyczno – informacyjną na temat FAS. Podczas imprezy odbędzie się także pokaz strażacki druhów OSP w Pieckach.

– Przygotowaliśmy również zajęcia plastyczne oraz gry i zabawy animacyjne dla całych rodzin. Na święcie chleba nie może zabraknąć oczywiście Chleba, który jak co roku podarowany jest przez Piekarnię Cukiernię Szabelski. Będzie również stoisko z regionalnymi smakołykami lokalnego Stowarzyszenia na Rzecz Rozwoju Turystyki Wiejskiej. – dyrektor GOKSiR "Pegaz Alicja Naworska-Kotelon. – Tradycyjnie podczas Święta Chleba odbędzie się już IX edycja Narodowego Czytania, tym razem odczytywać będziemy fragment „Balladyny” Juliusza Słowackiego.