Fundacja Ten Czas z Mrągowa znów zagra dla potrzebujących pod hasłem "Czekając na lek". Tym razem pomoc trafi do prawie stu młodych ludzi z Zespołu Szkół Specjalnych w Mrągowie. Wystąpią: kompozytor muzyki współczesnej i filmowej Krzesimir Dębski oraz Adam Palma, Najlepszy Akustyczny Gitarzysta w Polsce w plebiscycie Guitar Awards 2014. 

Koncert dobroczynny odbędzie się już 10 września (czwartek) o godzinie 19.00 w sali widowiskowej Centrum Kultury i Turystyki. Podczas koncertu usłyszymy Krzesimira Dębskiego oraz Adama Palma z towarzyszeniem kwintetu smyczkowego oraz perkusjonisty.  W programie muzyka filmowa, jazzowa, ludowa i kompozycje Chopina z płyty “Adam Palma Meets Chopin” oraz mnóstwo muzycznych niespodzianek.

Krzesimir Dębski to kompozytor, dyrygent, skrzypek jazzowy, aranżer i producent muzyczny. Twórca muzyki poważnej, współczesnej, teatralnej i filmowej (ponad 100 filmów fabularnych m.in.: Ogniem i Mieczem, W Pustyni i w Puszczy, Stara Baśń) oraz seriali telewizyjnych. Na zamówienie hollywoodzkiej wytwórni Lime Light Films skomponował również nową muzykę do 16 niemych filmów Charlie Chaplina z lat 1914-1917. Lider i solista koncertującego od 1980 roku w niemal całej Europie, a także w USA i Kanadzie, jazzowego zespołu String Connection. Profesor Akademii Muzycznej w Poznaniu i Łodzi. Wielokrotny laureat nagród, mi.in., I nagrody Światowego Konkursu Jazzowego w Hoeillart w Belgii (1983), nagrody im. St. Wyspiańskiego (1985) oraz wielu nagród w konkursach radiowych, płytowych i kompozytorskich. Zdobywca Fryderyka w kategorii „Kompozytor Roku”, nagrody Międzynarodowej Akademii Filmowej „Philip Award” za muzykę do filmu „Ogniem i Mieczem” oraz nagrody za muzykę do filmu „W Pustyni i w Puszczy” na Międzynarodowym Festiwalu Filmowym w Pyrgos (Grecja). Jako dyrygent prowadził koncerty z udziałem takich międzynarodowych gwiazd jak: Jose Carreras, Jose Cura, Ewa Małas-Godlewska, Adam Makowicz, Canadian Brass, Vadim Riepin, J. L. Ponty, Nigel Kennedy, Richard Galliano, a także UB40 i Chris DeBargh. Dyrygował niemal wszystkimi orkiestrami polskimi na czele z Ork. NOSPR, Ork. Sinfonia Varsovia, Ork. Filharmonii Narodowej, a także Irish BBC Orchestra, Moscow Symphony i inne.

Adam Palma to wirtuoz gitary, doktor sztuk muzycznych, koncertował z najwybitniejszymi gitarzystami akustycznymi na świecie takimi jak: Al Di Meola, Tommy Emmanuel czy Bireli Lagrene, a w Polsce współpracował właściwie ze wszystkimi najważniejszymi artystami naszej rodzimej sceny muzycznej takimi jak Ewa Bem, Edyta Górniak, Krzesimir Dębski, Leszek Możdżer, Kuba Badach i inni. Choć od wielu lat mieszka w Wielkiej Brytanii, gdzie jest wykładowcą w klasie gitary na Uniwersytecie w Manchesterze, został uhonorowany tytułem “Najlepszego Polskiego Gitarzysty Akustycznego” podczas gali GUITAR AWARDS w Warszawie. Adam jest autorem 4 solowych płyt, które zebrały fantastyczne recenzje w magazynach gitarowych na całym świecie. Magazyn Guitar Player umieścił utwór Adama "Rheged" na pierwszej stronie swojej witryny internetowej w czerwcu 2017 r. Najnowsza płyta artysty "Adam Palma Meets Chopin" to pierwsze na świecie nagranie muzyki Fryderyka Chopina na gitarze akustycznej, które przyniosło Adamowi uznanie krytyków i recenzentów oraz przydomek "Gitarzysty Chopina". Na płycie gościnnie wystąpił Leszek Możdżer.

 

 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij