W Mrągowie nie brakuje pasjonatów fotografii, czego dowodem jest cykl warsztatów "Fotograficzne Oblicza Mrągowa", który rozpoczął się w sobotę 5 września 2020r.  

Głównym założeniem projektu, na który oddano 318 głosów w Mrągowskim Budżecie Obywatelskim, jest pokazanie fotografii jako narzędzia dostępnego dla każdego mieszkańca Mrągowa, pozwalającego na udokumentowanie oraz promocję zarówno miejsc, jak i wydarzeń związanych z miastem. Projekt opiera się na weekendowych teoretyczno-praktycznych zajęciach.  

W sobotę 5 września 2020 roku odbyło się pierwsze spotkanie organizacyjne, na którym omówiono przebieg całego cyklu warsztatów. – Spotkanie połączone było z przekazaniem uczestnikom informacji związanych budową i działaniem aparatu oraz wiadomości potrzebnych do opanowania umiejętności ustawiania właściwych warunków ekspozycji w celu wykonywania dobrych zdjęć – informuje jeden z pomysłodawców projektu a także prowadzący pierwsze spotkanie Mirosław Kleczkowski. – Zajęcia odbyły się w milej i przyjaznej atmosferze, ale z zachowaniem obowiązująch zasad dotyczących organizacji wydarzeń w trakcie epidemii wirusa SARS-CoV-2  w Polsce. 

Następnie spotkania warsztatowe pt. „Sercem każdego miasta jest człowiek” zostały zaplanowane na 12 (część teoretyczna) i 13 września (część praktyczna). Zajęcia skoncentrują się głównie na fotografii portretowej. Poprowadzi je Lucjan Mikulski. Dla uczestników będzie to idealna okazja do nauki patrzenia na światło i wykorzystania go w tworzeniu charakteru i klimatu poszczególnych kadrów. 

 

 

 

  


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij