Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Pieckach jako koordynator i realizator lokalnych programów profilaktyki i wspierania rodzin, corocznie organizuje wypoczynek letni dzieciom i młodzieży, a także prowadzi lokalne akcje.

 W dniach 20-28 sierpnia, w ramach Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej, pracownicy GOPS przeprowadzili cykl spotkań w formie turnieju rodzin pod hasłem „Rodziną jesteśmy silni”. W spotkaniach uczestniczyły dzieci i rodzice objęte projektem, Rodzina to podstawa” realizowanym przez Bank Żywności i GOPS, w tym szczególnie dzieci, które nie wyjeżdżały na kolonie.

– W tym roku, z uwagi na zagrożenie COVID 19 i czas pandemii, przeprowadzenie Profilaktycznej Akcji Wakacyjnej było szczególnie trudne. Aby zachować przewidziane ograniczenia i zalecenia sanepidu, akcję przeprowadzono w plenerze, dzieląc uczestników ma mniejsze grupy i zabezpieczając ich w niezbędne środki ochrony tj. płyn dezynfekcyjny i maseczki. – informuje kierownik GOPS Teresa Nowacka. – Spotkania i zabawy odbywały się w wolnej przestrzeni przed budynkiem GOPS w tzw. „Letnim Klubiku Profilaktyki Pozytywnej”. Aby umożliwić udział wszystkich rodzin objętych wsparciem, a szczególnie tym, które mają problem z dotarciem do GOPS, dzięki przychylności Pani J. Kulas, sołtys wsi Nawiady, jedno ze spotkań odbyło się w świetlicy wiejskiej. Profilaktyczna Akcja Wakacyjna wzbogacona została o wspaniałe upominki dla dzieci. Zawdzięczamy to nawiązanej współpracy z Fundacją Citi Handlowy im. Leopolda Kronenberga w Warszawie. 

W ramach XV edycji Światowego Dnia Citi dla Społeczności wolontariusze zorganizowali w lipcu br. zbiórkę prezentów dla dzieci z kilku placówek na terenie kraju, w tym dla 44 uczestników „Letniego Klubiku Profilaktyki Pozytywnej” prowadzonego przez GOPS w Pieckach.

 Dzięki zakupionym zabawkom, łamigłówkom i grom dzieci w wieku od 2 do 18 lat mogły spędzić czas w domowym zaciszu, angażując do zabawy swoich rodziców i rodzeństwo. Maluchy otrzymały gry  i zabawki rozwojowe, młodsze dzieci – układanki, łamigłówki i materiały plastyczne, a młodzież została obdarowana puzzlami oraz grami planszowym i edukacyjnymi. Czas spędzony wspólnie przez rodziców i dzieci pozwolił wzmocnić więzy rodzinne, a także rozwinąć nowe zainteresowania.

fot. GOPS w Pieckach

Program Wolontariatu Pracowniczego w Citi jest jedną  z największych i najstarszych tego typu inicjatyw w Polsce. Od 15 lat wolontariusze Citi wspierają potrzebujących – dotychczas z ich pomocy skorzystało ponad 330 tysięcy osób. W tym trudnym dla wszystkich roku przed wolontariuszami ogromne wyzwanie. Wraz z pandemią rosną potrzeby społeczne, a jednocześnie coraz trudniej – w trosce o bezpieczeństwo potrzebujących – dotrzeć z bezpośrednią pomocą. Zbiórka zabawek to jeden z tych sposobów, które pozwalają nam poczuć, że nie jesteśmy sami i ktoś o nas pamięta, myśli.

 

 
Słowa kluczowe:
Piecki GOPS wakacje edukacja profilaktyka 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij