W poniedziałek w Urzędzie Marszałkowskim podpisano umowę na ostatni etap inwestycji projektu „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka I”. Całość inwestycji opiewa na blisko 400 mln złotych.

Projekt pn. „Budowa i przebudowa infrastruktury związanej z rozwojem funkcji gospodarczych na szlakach wodnych Wielkich Jezior Mazurskich wraz z budową śluzy „Guzianka II” i remontem śluzy „Guzianka I” składa się z czterech etapów. Na trzy zostały już zawarte umowy o dofinansowanie, w poniedziałek zawarto umowę na ostatni etap. Całość inwestycji opiewa na blisko 400 mln zł. Wartość ostatniego etapu wynosi 181 mln zł, a unijne dofinansowanie to 152 mln zł.

Znaczenie inwestycji na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich podkreślali wszyscy podpisujący umowę na realizację kolejnego jej etapu: przedstawiciele samorządu województwa, burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski i burmistrz Rucianego-Nidy Piotr Feliński, który jest także skarbnikiem Stowarzyszenia Wielkie Jeziora Mazurskie 2020.

 Stowarzyszenie, zrzeszające samorządy z tej części regionu, podjęły wysiłek opracowania strategii, ponieważ  szlak ten nie był modernizowany od czasów przedwojennych – mówi marszałek Brzezin. – Ta inwestycja nigdy nie doszłaby do skutku, gdyby nie wysiłek samorządów lokalnych i zarządu województwa, choć doszedł nam nowy partner – Wody Polskie.

 Inwestycja obejmuje on m.in. pogłębienie połączenia jeziora Mikołajskiego z jeziorem Śniardwy (okolice Popielna) oraz przebudowę zaplecza technicznego RZGW w Mikołajkach – dodaje burmistrz Mikołajek Piotr Jakubowski.


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij