Budextan Oficerska

Sternik łodzi motorowej na jeziorze Mikołajskim nie zachował ostrożności, zderzył się z inną łodzią, po czym uciekł z miejsca zdarzenia. Miał 0,40 promila alkoholu w organizmie. 

W poniedziałek po godzinie 13.00 oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał zgłoszenie, że na jeziorze Mikołajskim doszło do kolizji w ruchu wodnym. Do zdarzenia doszło w rejonie portu wioski żeglarskiej. Na miejsce natychmiast przyjechał patrol policji. Jak ustalili funkcjonariusze w rozmowie ze świadkiem, sternik łodzi motorowej wpływając do portu uderzył w zacumowaną łódź żaglową, a następnie odpłynął w kierunku jeziora Bełdany.

Funkcjonariusze popłynęli we wskazanym kierunku, gdzie zauważyli opisaną łódź. Jej sternik przyznał, że doprowadził do zdarzenia. Tłumaczył, że odpłynął, bo były złe warunki atmosferyczne, ale planował powrót na miejsce zdarzenia, gdy pogoda się poprawi. Przyczyna jednak mogła być inna. Funkcjonariusze sprawdzili jego stan trzeźwości. Badanie wykazało, że 69-letni sternik miał 0,40 promila alkoholu w organizmie.

W konsekwencji  za spowodowanie zagrożenia w ruchu wodnym - art. 62 pkt 1 Ustawy o żegludze śródlądowej mężczyzna został ukarany mandatem karnym. Odpowiadał będzie również za kierowanie łodzią w stanie po użyciu alkoholu.

źródło: KPP w Mrągowie

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij