Budextan Oficerska

Pogoda nie przeszkodziła w organizacji "Dnia Sąsiada", który za sprawą radnego miejskiego Daniela Jakubasa w sobotę 29 sierpnia po raz kolejny odbył się na placu przy ulicy Wolności w Mrągowie.

W bogatym programie wydarzenia znalazły się aktywności sportowo-rekreacyjne, zabawy z animatorami, dmuchańce, bańki mydlane i wiele konkursów z nagrodami. Nie zabrakło również darmowej wojskowej grochówki.

– "Dzień sąsiada" świętujemy zawsze w maju, ale w tym roku, z powodu pandemii koronawirusa, obchody trzeba było przesunąć. – informuje pomysłodawca Daniel Jakubas. –Cieszę się, że mimo trudności udało się zorganizować to wydarzenie, a na moje zaproszenie odpowiedziało wielu mieszkańców mojego osiedla i nie tylko. Wspólnie mogliśmy miło spędzić czas i umocnić nasze sąsiedzkie kontakty.

To nie pierwsza inicjatywa integrującą mieszkańców wymyślona przez radnego w ostatnim czasie. Niedawno za jego sprawą przy ulicy Młynowej pojawił się mural. – Inicjatywa powstała na początku tego roku w wyniku rozmów z mieszkańcami, którzy zwrócili uwagę na obecną estetykę pobliskich garaży. Wspólnie z żoną uznaliśmy, że należy wrócić do korzeni i genezy tego miasta, a z racji, że faktycznie w pobliżu znajdował się kiedyś młyn (stąd też nazwa ulicy „Młynowa”), to mamy gotowy pomysł na mural – opisuje swój pomysł radny. 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij