Prognozy pogody na niedzielne przedpołudnie nie były łaskawe dla zawodników i organizatorów LOTTO Triathlon Energy w Mrągowie. Zapowiadano deszcz od samego rana do około 13. Na szczęście nie sprawdziły się najgorsze prognozy pogody, lekko padało tylko chwilami, a na koniec nad Ekomariną zaświeciło słońce. 

Rafał Wąsowski od początku do końca

Zwycięzca na popularnej połówce z Chełmży, czyli Rafał Wąsowski pojawił się w Mrągowie, zgodnie z zapowiedzią. Prowadził od początku do końca, mając już po pływaniu ponad 2 minuty przewagi nad drugim zawodnikiem. Na etapie rowerowym jeszcze tą przewagę powiększył, a na metę dotarł z czasem 4:26:26 i wyprzedził drugiego Patryka Bukowskiego o ponad 14 minut. Trzeci z czasem 4:43:50 zameldował się na mecie Tomasz Baran.

Tomasz Brembor i Małgorzata Harasimiuk - Grodzka najlepsi na ćwiartce

Na połowę krótszym dystansie 1/4 IM zwyciężył Tomasz Brembor. Zawodnik GVT BMC prowadził od startu do mety i wygrał z przewagą ponad dwóch minut nad drugim Patrykiem Piaseckim, mrągowianinem, żeglarskim multimedalistą i olimpijczykiem z Pekinu. Czas zwycięzcy 1:54:56. Trzeci na mecie był Marek Grodzki z ekipy CTS (2:08:51).

Wśród Pań najlepsza na ćwiartce okazała się Małgorzata Harasimiuk – Grodzka (2:34:17), druga była Anna Kopytowska (2:35:56), a trzecia Katarzyna Bogdańska (2:56:00).