Przed nami trzeci przystanek cyklu LOTTO Triathlon Energy. W najbliższą niedzielę w Mrągowie odbędzie się rywalizacja na trzech dystansach 1/2 IM, 1/4 IM i 1/8 IM. Ciekawie zapowiada się walka na połówce o zwycięstwo w klasyfikacji generalnej cyklu. Ale nie zabraknie emocji również na dystansach 1/8 i 1/4. 

Czterech, a może pięciu kandydatów do zwycięstwa?

Klasyfikacja generalna na połówce składa się z dwóch imprezy (Chełmża i Mrągowo) i w tej chwili na listach startowych jest czterech kandydatów do zwycięstwa. Smaczku dodaje fakt, że w Chełmży różnice pomiędzy zainteresowanymi nie były duże. Najwyżej sklasyfikowany Krzysztof Wilmont miał zaledwie minutę i 37 sekund przewagi nad Arielem Kołodziejskim, a trzeci Przemysław Dobrzyński tracił do Wilmonta niespełna 7 minut, czwarty Michał Szklarczyk legitymował czasem poniżej 5 godzin (4:58:36) i tracił do Krzysztofa Wilmonta 12 minut i 12 sekund.

Wspomnianą czwórkę może pogodzić zwycięzca z Chełmży, czyli Rafał Wąsowski, który być może pojawi się w Mrągowie na starcie popularnej połówki:

- Jeżeli nic złego się nie wydarzy to na 90 procent jestem na starcie w Mrągowie – mówi krótko Wąsowski, który z czasem 4:20:25 zdecydowanie wygrał zawody w Chełmży i o ile wystartuje w Mrągowie, to będzie głównym kandydatem do zwycięstwa.

Miasto Mrągowo kontra gmina Mrągowo w pojedynku sztafet na dystansie 1/8

Rok temu podczas ceremonii zakończenia czwartej edycji LOTTO Triathlon Energy nad jeziorem Czos spiker naszych zawodów Marek Mróz nakłonił burmistrza Mrągowa Stanisława Bułajewskiego i wójta gminy Mrągowo Piotra Piercewicza do złożenia deklaracji startu w roku 2020.

Pojedynek sztafet reprezentujących miasto Mrągowo i gminę Mrągowo staje się faktem w roku 2020. Włodarze miasta i gminy, czyli Stanisław Bułajewski i Piotr Piercewicz skompletowali trzyosobowe zespoły, w których solidarnie pokonają etap biegowy liczący niewiele ponad 5 kilometrów.

- Bardzo się cieszę, że gospodarze miasta i gminy na terenie, której organizujemy zawody stają na starcie, bo nie ma lepszej metody poznania uroków imprezy niż czynne uczestnictwo – mówi dyrektor zawodów Adam Greczyło – mam nadzieję, że pomimo trudnych czasów wszyscy będą się dobrze bawić.

Zgłoszenia na zawody w Mrągowie będą prowadzone jeszcze do soboty, do godziny 15 na platformie TimeRecords.pl 

Słowa kluczowe:
Mrągowo sport Gmina Mrągowo triathlon 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij