Już po raz kolejny nad jeziorem Sajmino dziesięciu śmiałków zmierzyło się ze swoimi słabościami i wystartowało w Maratonie Ekstremalnym Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. Tytuł "HARDMANA" drugi rok z rzędu zdobył sierż. szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie.

W minioną sobotę (22 sierpnia 2020 r.) już po raz siódmy śmiałkowie z całego województwa stanęli na linii startu Maratonu Ekstremalnego Policji Garnizonu Warmińsko-Mazurskiego. By zapewnić zawodnikom odpowiednie bezpieczeństwo, regulamin maratonu przewidywał uczestnictwo maksymalnie 10 osób. Liczyła się więc kolejność zgłoszeń i tylko ci, którzy zdecydowali się na udział w maratonie jako pierwsi, mogli wziąć udział w zawodach.

Na zaproszenie do udziału w zawodach odpowiedzieli funkcjonariusze z:

  • Komendy Wojewódzkiej Policji w Olsztynie: podinsp. Marcin Romanow
  • Komendy Powiatowej Policji w Szczytnie: st. sierż. Agata Mendelewska, sierż. Kamil Mendelewski,
  • Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie: sierż. szt. Rafał Syczew
  • Komendy Powiatowej Policji w Iławie: sierż. szt. Daniel Szul i asp. szt. Sławomir Siemianowski
  • Komendy Powiatowej Policji w Ostródzie: asp. Michał Przybyłek, asp. szt. Mariusz Gałka, sierż. Paweł Surowiec i st.sierż. Kornel Salabura

Zawodnicy wystartowali po zapadnięciu mroku i rozpoczęli rywalizację biegiem na 6 kilometrów. Aby zaliczyć tę konkurencję musieli przebiec dwa okrążenia wokół jeziora, dwukrotnie meldując się w punkcie kontrolnym. Później przyszedł czas na zmagania w wodzie. Uczestnicy żeby zaliczyć tą próbę musieli dopłynąć w linii prostej na drugi brzeg jeziora, odległy od startu o 750 m i wrócić na miejsce zawodów. Każdy zawodnik miał przy sobie bojkę asekuracyjną oraz dodatkowo był indywidualnie obserwowany i oświetlany czasowo przez ratownika przygotowanego do ewentualnego udzielenia pomocy w sytuacji powstania jakiegokolwiek zagrożenia życia lub zdrowia. Ponadto w gotowości była też policyjna motorówka, która w każdej chwili mogła ruszyć z pomocą.

Po wyjściu z wody organizatorzy przygotowali bieg z 30 kilogramowym obciążeniem na dystansie 300 metrów.

Najlepszym zawodnikiem okazał się sierż. szt. Rafał Syczew z Komendy Powiatowej Policji w Mrągowie i to on, drugi rok z rzędu, zdobył tyłuł "HARDMANA". Na drugim stopniu podium stanął asp.szt. Sławomir Siemianowski z Komendy Powiatowej Policji w Iławie Tuż za nim, z różnicą 25 sekund uplasował się jego kolega z jednostki, sierż. szt. Daniel Szul.

źródło: policja

Słowa kluczowe:
Mrągowo policja Rafał Syczew maraton sport 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij