Koło Gospodyń Wiejskich „Makówka” z Piecek realizowało projekt pt. „Tu mieszkam, tu zmieniam”, którego głównym punktem było stworzenie muralu na ścianie elewacyjnej jednego z bloków osiedla Lawendowego.

Kolorowe graffiti z motywem lawendy stało się świetnym sposobem na ożywienie okolicy miejsca zamieszkania. Dzieło wykonał utalentowany artysta Mateusz Wilk. W ramach projektu Koło Gospodyń Wiejskich przyjmowało również prace plastyczne wykonane dowolną techniką przez dzieci oraz dorosłych przedstawiające mazurskie oblicze natury w Pieckach. Autorzy najciekawszych prac otrzymają nagrody, które zostaną wręczone podczas inauguracji muralu w dniu 30.08.2020 godz. 14 do 17, na który serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców Piecek. Inauguracja będzie miała formę festynu z poczęstunkiem.

Podstawowym celem projektu było zaangażowanie mieszkańców w działania społeczno-kulturalne na lokalnym poziomie. Ma skłonić do obywatelskiej aktywności i wpływania na najbliższe otoczenie, a w szczególności: budowania przekonania, że  mieszkańcy mają możliwość realnego wpływu na wygląd otoczenia i kształtowania relacji międzyludzkich. Kwiat lawendy w otoczeniu traw jest motywem przewodnim muralu i z pewnością przypomina mieszkańcom o ich „tożsamości lokalnej”.

- Liczę, że ta street-artowa inspiracja zachęci mieszkańców innych sołectw do współpracy na rzecz wspólnej przestrzeni oraz, że przyczyni się dopowstania innych form aktywności sąsiedzkiej –  mówi Prezes KGW Makówka Emilia Fydrych.

Projekt zrealizowano ze środków programu mikrodotacji „Fundusz Inicjatyw Lokalnych Warmia Mazury 4” dofinansowanego przez Narodowy Instytut Wolności –Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego w ramach FIO.

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij