Do piątku (28 sierpnia br.) Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie wydaje żywność potrzebującym osobom. Artykuły spożywcze można odbierać w godzinach 8.00-13.00. 

W grudniu 2019 roku Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Mrągowie zawarł umowę z Bankiem Żywności w Olsztynie dotyczącą współpracy na realizację zadań z zakresu dystrybucji artykułów spożywczych dla osób potrzebujących w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014-2020 Podprogram 2019. W ramach działania MOPS otrzymał sześć dostaw produktów żywnościowych oraz jedną dostawę w ramach przeciwdziałania skutkom Covid-19.

Niedawno placówka otrzymała kolejną dostawę żywności. Transport oraz rozładunek paczek żywnościowych wsparły Wojska Obrony Terytorialnej, a dostawy do domu osób potrzebujących zapewniła Straż Miejska w Mrągowie. Ponadto wszystkie osoby, które mają wydane skierowania przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej do odbioru tej żywności, mogą ją odebrać w placówce w dniach od 24 do 28 sierpnia br. w godzinach 8:00-13:00.

MOPS pełni rolę Lokalnej Organizacji Partnerskiej-partnera dla Banku Żywności w Olsztynie i realizuje Program na terenie Miasta Mrągowo, kwalifikując osoby do jego udziału oraz zajmuje się dystrybucją żywności. Aktualnie pomocą zostało objętych 607 osób, wydano również 310 skierowań dla uprawnionych osób.
 

źródło: UM w Mrągowie.

Słowa kluczowe:
Mrągowo MOPS Bank Żywności żywność pomoc 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij