Dwunastka utalentowanych młodych debiutantów z Mrągowa rozpoczęła próby do spektaklu “Imperium zatracenia” w reżyserii Agnieszki Michalskiej i Pawła Kisiela. Zespół jest po kilku próbach i już widać, że w młodzieży drzemie prawdziwy talent.

W Mrągowskim Centrum Aktywności Lokalnej ruszyły próby do spektaklu “Imperium zatracenia”. To opowieść o młodzieży stojącej na rozdrożu życiowych wyborów, ulegającej manipulacjom i presji innych. Reżyserami i autorami scenariusza są Agnieszka Michalska i Paweł Kisiel, którzy chcą wykorzystać potencjał młodych mrągowian i stworzyć im lepsze możliwości rozwoju.

– Każdy, kto weźmie udział w tym projekcie coś zyskuje - mówi Agnieszka Michalska, aktorka filmowa i teatralna. – Zyskuje nie tylko aktorskie doświadczenie, ale także świadomość swojego ciała. Uczestnicy we współpracy z nami mogą przełamać swoje bariery, które w pracy scenicznej i pracy z kamerą można dostrzec. Kiedy wychodzimy na scenę mowa naszego ciała ma ogromne znaczenie. Młodzi ludzie pracują także nad swoim głosem, emocjami, wyrażaniem siebie.

– Młodzi zdobywają podstawowy warsztat pracy aktorskiej i bardzo ważną umiejętność autoprezentacji, bo gdziekolwiek skierujemy swoje życiowe wybory i z kimkolwiek nie rozpoczniemy współpracy, to umiejętność zaprezentowania się otwiera wiele możliwości i drzwi  – dodaje Paweł Kisiel.

Temat spektaklu i fabuła może szokować,  przesłanie zaś dać nam do myślenia, warto więc wziąć udział w tym przedsięwzięciu, przekonują młodzi aktorzy. – Zdecydowałem się wziąć udział w tym projekcie, bo bardzo szanuję ludzi, którzy go tworzą i wiem, że będzie to wspaniała przygoda, a dodatkowo będę się dobrze bawić – zachęca Szymon Dziergiewicz, odtwórca roli Vulpisa.

Jak pokazują działania wyjątkowego duetu reżyserów, kultura przez duże K jest możliwa w każdym miejscu na ziemi. –Takie spektakle z udziałem młodzieży są bardzo potrzebne, bo kreują przyszłość młodych ludzi, którzy wiedzą później, co chcą w życiu robić - dodaje jeden z młodych aktorów Konrad Szymanek.

W muzycznym widowisku zobaczymy tancerzy z Młodzieżowego Domu Kultury, którzy dodatkowo sprawdzą się na scenie w roli aktorów. – Jest to dla mnie duże wyzwanie, bo nigdy nie miałam do czynienia z aktorstwem, ale jednocześnie świetna przygoda i nowe doświadczenie  – z entuzjazmem przyznaje Martyna Gnoza, odtwórczyni roli trenerki w spektaklu “Imperium Zatracenia”. – Na próbach panuje świetna atmosfera, na pewno wyjdzie z tego coś wyjątkowego i fajnie, gdyby było nas więcej... 

“Imperium Zatracenia” to, jak zapowiadają organizatorzy, unikatowe widowisko teatralno - filmowo- taneczne. Premiera na scenie Centrum Kultury i Turystyki w Mrągowie planowana jest na jesień. Widzowie oprócz dużej dawki refleksji mogą spodziewać się wyjątkowej choreografii oraz elementów fabularyzowanych. Dodatkowo widowisko zarejestrowane zostanie techniką filmową.

Jeśli chcielibyście stać się częścią tego przedsięwzięcia to nic straconego. Reżyserzy nadal zapraszają młodych ludzi na scenę. Wystarczy, że wyślecie maila na adres: imperium.zatracenia@gmail.com lub wiadomość na facebookowy profil Imperium Zatracenia.

Fotorelacja z prób

Marlena Bieleninik

 

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij