Piłkarze Mrągowii Mrągowo po meczu pewnym walki wygrali na wyjeździe z Pisą Barczewo 1:0 (1:0). A już w środę czeka ich następne spotkanie u siebie z Blękitnymi Orneta.

Spotkanie od początku było pełne walki i zaangażowania z obu stron.Przy dobrze grających formacjach defensywnych, zawodnicy mieli problemy ze stworzeniem dobrych sytuacji do zdobycia bramek. W 19. minucie Mateusz Barszczewski wyłuskał piłkę w środku pola, zbiegł do prawej strony boiska, po czym mocno dośrodkował w pole karne. Tam wbiegł Rafał Kudlak i strzałem z głowy umieścił futbolówkę w siatce. Dziewięć minut później mocno zza „szesnastki” uderzył Konrad Kierstan ale pewnie interweniował Marcin Marszałek. Do końca pierwszej części gry żadna z drużyn nie stworzyła sobie już sytuacji do zdobycia gola.

Drugie 45 minut z większym animuszem rozpoczęli gospodarze. W 53. minucie groźnie z 20 metrów uderzył Michał Sajnach, ale Marszałek zdołał wybić piłkę na korner i uchronił Mrągowię przed stratą gola. Najgroźniejszą sytuację do zdobycia bramki gospodarze stworzyli sobie dziewiętnaście minut przed końcem meczu. Futbolówka po rzucie rożnym trafiła wprost na głowę Norberta Buchholza, jego uderzenie z bliskiej w kapitalnym stylu obronił Marszałek. Chwilę potem piłka po strzale głową przez Tomasza Zahorskiego poleciała nad poprzeczką. W 78. minucie Barszczewski dograł z lewej strony do Eryka Koska, ten oddał strzał, ale dobrze w bramce rywali spisał się Konstanty Karkulowski.

– Wyszliśmy z wolą zwycięstwa, ale też z planem i świadomi tego, że jest nas mało, jest gorąco i musimy oszczędnie gospodarować siłami. Z drugiej strony świadomie oddaliśmy gospodarzom miejsce, bo wiedzieliśmy, że do końca nie jest to ich ulubiony sposób tworzenia gry i chcieliśmy to wykorzystać. Tak naprawdę plan sprawdził się w 100%. – skomentował tuż po meczu trener Mrągowii Mariusz Niedziółka.

Mrągowia: 23. Marcin Marszałek – 6. Damian Glinka, 4. Cezary Trzebiński, 5. Łukasz Michałowski, 22. Wojciech Żęgota – 18. Eryk Kosek, 31. Piotr Błędowski, 66. Rafał Kudlak (85, 44. Krzysztof Łokietek), 10. Mateusz Barszczewski, 2. Wiktor Bojarowski – 7. Mahamadou Bah (90, 15. Szymon Nakielski).