Artykuły z Ameryki uplasowały sobie mocną pozycję na światowym rynku beauty. Co je wyróżnia i które z nich warto mieć w swojej kosmetyczce?

Czego oczekujesz od swoich produktów do makijażu? Wysokiej jakości, możliwości wyboru szerokiej gamy kolorystycznej i efektu końcowego niczym z okładki modowego magazynu. Na przeciw tym oczekiwaniom wychodzi amerykańska firma NYX. Przedsiębiorstwo założyła w 1999 roku Toni Ko – Koreanka, która w wieku 13 lat wyemigrowała do Stanów Zjednoczonych. Ko jako młoda dziewczyna chciała mieć dostęp do dobrej jakości artykułów w rozsądnej cenie. Jej biznes idealnie wypełnił lukę na rynku i uplasował się między luksusowymi a drogeryjnymi kosmetykami.

NYX- Amerykańska firma, którą pokochał cały świat

Klientki szybko pokochały produkty z oferty NYX, co najlepiej pokazuje przychód firmy w pierwszym roku jej działania. Toni Ko zbudowała swoje makijażowe imperium, wprowadzając do sprzedaży Jumbo Eye Pencil, kremowy cień do powiek w formie ołówka, dzięki któremu zarobiła niebagatelną kwotę 2 milionów dolarów!

Kosmetyki cruelty-free

Firma posiada certyfikat PETA, który potwierdza, że kosmetyki produkowane przez NYX są cruelty-free i nie były testowane na zwierzętach. Zgodnie z najnowszymi trendami w ofercie marki znajdziemy również wiele wegańskich artykułów, które w swoim składzie nie posiadają żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego, takich jak miód, lanolina czy jedwab.

Co jeszcze warto wiedzieć o NYX Cosmetics? Nazwa firmy pochodzi od imienia greckiej  bogini nocy Nyx, nic więc dziwnego, że w jej ofercie znajdziemy wiele kosmetyków do wykonania wieczorowego makijażu. Szczególną popularnością cieszą się sztuczne rzęsy i mocno pigmentowane pomadki, które trzymają się na ustach przez całą noc.

Aby utrzymać wysokiej jakości produkty i przystępne ceny, opakowania artykułów nie zmieniają się od lat. Czarne i minimalistyczne zakrętki i białe sztyfty kredek do oczu stały się znakami rozpoznawczymi firmy. W ofercie marki znajdziemy, już wspomniane, kremowe cienie do powiek, matowe pomadki, podkłady w ponad 40 różnych odcieniach, primery oraz tusze do rzęs.

Mimo sprzedaży firmy do rodziny L’Oréal w 2014 roku NYX pozostało wierne swoim korzeniom i w jej ofercie znajdziemy jedynie produkty cruelty-free, które odpowiadają wymaganiom świadomej i nowoczesnej kobiety.

 
Słowa kluczowe:
 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij