Budextan Oficerska

9 sierpnia w Pucku zakończyły się Mistrzostwa Polski juniorów młodszych w żeglarskich klasach Techno, L'Equipe oraz Optimist. Mimo przeważających słabych wiatrów udało się rozegrać niemal komplet wyścigów.  Na deskach medale zdobyli mrągowianie: złoto - Nadia Kulik i srebro - Michał Lis.

– Po zwycięstwie czuję się wyśmienicie, bo bardzo pracowałam na ten wynik. Rozpiera mnie duma, zwłaszcza, że nic nie przychodzi samo i wiem ile wysiłku włożyłam w przygotowania oraz same regaty. Dziękuję mojemu trenerowi Tomaszowi Stefańskiemu, który wkłada w nasze treningi bardzo dużo serca – skomentowała na stronie Polskiego Związku Żeglarskiego Nadia Kulik (Klub Sportowy BAZA Mrągowo), zwyciężczyni w windsurfingowej klasie Techno 293 Dziewcząt. – ama rywalizacja była bardzo zacięta, szczególnie z Anną Igielską. Było sporo stresu przed startami, bo miałam świadomość że mogłam spaść z pierwszej pozycji. W ostatnim wyścigu musiałam być przynajmniej druga, aby wygrać regaty, gdyby Ania Igielska wygrała ostatni wyścig. Wystartowałam dobrze i przypłynęłam na metę pierwsza, dzięki czemu mogę się cieszyć zwycięstwem.

W klasie Techno 293 chłopców pewnie po zwycięstwo pożeglował Konrad Machura, ale tuż za nim znalazł się mrągowianin Michał Lis.