3 sierpnia Zarząd szpitala poinformował o wznowieniu działalności oddziału dziecięcego. Problemów do rozwiązania wciąż jednak nie brakuje, a czasu pozostało już "jak na lekarstwo".

Problemy z oddziałem dziecięcym i traktem porodowym Szpitala Mrągowskiego im. Michała Kajki Sp. z o.o. są wszystkim mieszkańcom bardzo dobrze znane. W tym tygodniu mija ostateczny termin wzowienia działalności oddziałów. Już wiemy, że w ostatniej chwili udało się znaleźć lekarza, który został nowym koordynatorem oddziału dziecięcego. – Rozmowy trwały długo, ale na szczęście ich wynik jest pozytywny i mamy nowego koordynatora, który przyjechał do nas spoza województwa warmińsko-mazurskiego. To pozwala nam optymistycznie patrzeć na przyszłość jeżeli chodzi o ten oddział – komentuje Brygida Schlueter-Górska, prezes zarządu mrągowskiego szpitala.

Wciąż jednak nie wiadomo czy uda się uratować trakt porodowy. Prezes zarządu poinformowała, że wciąż prowadzi rozmowy by uzupełnić brakującą kadrę pielęgniarską i położniczą, ale o efektach tych rozmowy powie w oddzielnym komunikacie. 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij