W dniach 27-31.07.2020r. w Szkole Podstawowej w Szestnie po raz drugi odbyły się już półkolonie z robotyki i eksperymentu, w ramach realizowanego przez szkołę projektu, w których uczestniczyło 34 uczniów. 

Warsztaty odbywały się każdego dnia w godzinach od 9.00 do 16.00 i dotyczyły różnego rodzaju eksperymentów: środka ciężkości, wytwarzania dwutlenku węgla, eksperymentu z kryształem, malowania na mleku czy malowania z bańkami. Zajęcia z podstaw robotyki i programowania polegały z kolei na budowaniu własnych robotów, które następnie brały udział w konkurencjach sportowych. Ponadto dzieci uczestniczyły w zajęciach terenowych i rekreacyjno-sportowych.

 - Półkolonie  prowadziły  instruktorki z Fundacji Małego Inżyniera z Poznania pod kierownictwem Pani Weroniki Pędziwiatr, studentki Technologii Chemicznej na Politechnice Poznańskiej (kierownik półkolonii). Dzieciaki były zachwycone przygotowanymi zajęciami. Świadczyła o tym wysoka frekwencja każdego dnia oraz opinie uczestników i ich rodziców - podsumowuje projekt Teresa Jachimowicz, dyrektor Szkoły Podstawowej w Szestnie.

Słowa kluczowe:
Szestno edukacja kolonie 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij