Ostatni okres obfitował w emocje dla sympatyków i miłośników kajakarstwa. A tam gdzie woda nie mogło zabraknąć sukcesów byłych i obecnych zawodników mrągowskiej "Bazy"!

W miniony weekend na torze regatowym Malta w Poznaniu odbyły się mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych w kajakarstwie. Do stolicy Wielkopolski przybyli reprezentanci 56 klubów z całej Polski. Nie zabrakło tam także mrągowskich akcentów.

Klub Sportowy Baza w Mrągowie reprezentowała Natalia Koiszewska, uczennica ZOS Baza. Zawodniczka trenuje pod czujnym okiem Andrzeja Matysiaka.

Natalia na dystansie 5 km w kategorii kategorii K1-5000 m wywalczyła 3 miejsce na podium, podczas zawodów zajęła także cenne 6 miejsce w kategorii K1-1000 m oraz 8 miejsce K1-500 m.

Natalia Koiszewska

Do walki o najwyższe trofea stanął także Krzysztof Kownierowicz, były wychowanek KS Baza, obecnie reprezentujący Klub UKS Kayak silvant Elbląg, który zajął: 2 miejsce w finale B w kategorii K1-200 m, 4 miejsce w kategorii K2-500 m  oraz 8 miejsce w kategorii  K2-5000 m.

Nieco wcześniej, bo 25-26 lipca, na torze regatowym Malta odbyły się 35. Młodzieżowe Mistrzostwa Polski, na których Kinga Jankowska, utytułowana zawodniczka Klubu Sportowego Baza (aktualnie reprezentująca Klub AZS Politechnika Opolska) zdobyła srebrny medal w kategorii K4-500 m, a także 6 miejsce w kat. K2-500 m 7 miejsce w finale B w kat. K1-200 m.