25 lipca 2020 roku ratownicy medyczny wracali od pacjenta z Ukty. W pewnym momencie zaniepokoił ich kierowca samochodu, który jechał przed nimi slalomem. Ratownicy wszczęli za kierowcą pościg by zatrzymać samochód do czasu przyjazdu policji.

– Około godziny 21.30 wracaliśmy od pacjenta z Ukty. W pewnym momencie na trasie zaniepokoił nas samochód marki Peugeot, który "jechał slalomem". Włączyliśmy sygnały by kierowca zjechał na pobocze. – relacjonuje zdarzenie  ratownik medyczny Tomasz Charaziński. – Kierowca zatrzymał się, więc wyszedłem z karetki by wyłączyć mu silnik w samochodzie w celu uniemożliwenia dalszej jazdy. Gdy sięgnąłem po kluczyki, kierowca nagle ruszył samochodem ze mną w drzwiach.

Ratownicy medyczni ruszyli za kierowcą w pościg, który trwał aż do miejscowości Stare Kiełbonki, gdzie pijany kierowca uderzył w przydrożny płot. – Wyjęliśmy szybko kierowcę z auta i przytrzymaliśmy go do przyjazdu policji – kontynuuje opowieść ratownik medyczny.

– Kierowca nie chciał poddać się badaniu na zawartość alkoholu w wydychanym powietrzu. Pobraliśmy więc jego krew do dalszych badań – dodaje Dorota Kulig, KPP w Mrągowie.

 

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij