Niedawno rozpoczynaliśmy żeglarskie zmagania, a rywalizacja na wodzie wkracza już w decydującą fazę. Regaty Kodmet/Norbud Cup 2020 to już przedostatnia szansa na zdobycie punktów przybliżających do awansu do finału całego cyklu.

Zawody zostaną przeprowadzone w dwóch klasyfikacjach ŻGP Mrągowa: jachtów otwarto pokładowych i kabinowych oraz na specjalne życzenie zawodników w klasie Mariner 600. Tym razem organizator zaplanował rozegranie 8 wyścigów, a zawody potrwają przez cały weekend – Jesteśmy na półmetku rywalizacji o prawo startu w finale całego cyklu. Przypomnijmy, że 10 najlepszych sterników zmierzy się ze sobą w regatach finałowych, które odbędą się w połowie września – komentuje Maciej Majak, wiceprezes stowarzyszenia Mrągowskie Towarzystwo Regatowe „Czos”.

Podczas regat Kodmet/Norbud Cup 2020, które odbędą się w najbliższy weekend 1-2 sierpnia 2020, wezmą udział także inne klasy żeglarskie: Laser Masters i OK Dinghy. – Jako MTR „Czos” chcemy współpracować z innymi stowarzyszeniami i klasami żeglarskimi. To jedna z naszych kluczowych dróg rozwoju. Cieszę się, że już w tym roku doszło do tak licznej współpracy, czego efektem jest udział klas dawno niewidzianych w Mrągowie. Słowa uznania należą się dla Darka Lubaka, odpowiedzialnego z naszego ramienia za Lasert oraz dla Marka Bernata, który pomógł przyciągnąć klasę OK Dinghy na jezioro Czos – dodaje Mateusz Kossakowski, prezes MTR „Czos”.

Pierwszego dnia regat żeglarze będą rywalizować ze sobą także w dodatkowym wyścigu o miano najszybszej łódki pływającej na Czosie. Wyścig o Błękitną Wstęgę wpisał się już do tradycji mrągowskiego cyklu. Tym razem start nie będzie jednak liczony do punktacji zawodów, dzięki czemu każda załoga może pokusić się o start na ożaglowaniu dodatkowym.

W związku z trwającą pandemią i nowymi przepisami organizowania regat opublikowane przez Polski Związek Żeglarski zapisy do regat odbywają się drogą elektroniczną. Biuro regat pozostaje jednak otwarte by w szczególnych przypadkach móc pomóc uczestnikom i przyjezdnym gościom. Wpisowe do zawodów wynosi tradycyjnie 50 zł od osoby dorosłej. Możliwy jest także odpłatny wstęp na afterparty, które odbędzie się w Pensjonacie Wileńskim. Ceremonia otwarcia została zaplanowana na 11.00 na plaży przy Ekomarinie. Godzinę później rozpocznie się pierwszy wyścig.

Program regat:

Piątek 31 lipca

17.00 – 19.00 Zapisy do regat – biuro regat Ekomarina Mrągowo

19.30 – Kolacja powitalna – Snack Bar

Sobota 1 sierpnia

8.00 – 10.30 Zapisy do regat – biuro regat 

11.00 Uroczyste otwarcie regat – port plaża miejska (przy Ekomarinie)

11.15 Odprawa sterników

12.10 Start do regat

19.30 Kolacja żeglarska – Pensjonat Wileński

Niedziela 2 sierpnia

Start do regat według komunikatu sędziego – biuro regat

15.00 Oficjalne zakończenie regat – port przy plaży miejskiej (przy Ekomarinie)

 

 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij