W Mrągowie powstaje coraz więcej murali, które zmieniają i uatrakcyjniają miejską przestrzeń. Jeden z nich za sprawą Mateusza Wilka (twórca) i Daniela Jakubasa (fundator i pomysłodawca) pojawił się niedawno przy ul. Młynowej.

– Inicjatywa powstała na początku tego roku w wyniku rozmów z mieszkańcami, którzy zwrócili uwagę na obecną estetykę pobliskich garaży. Od początku chcieliśmy w tym miejscu umieścić jakiś mural – komentuje pomysł radny obecnej kadencji Daniel Jakubas. – Wspólnie z żoną uznaliśmy, że należy wrócić do korzeni i genezy tego miasta, a z racji, że faktycznie w pobliżu znajdował się kiedyś młyn (stąd też nazwa ulicy „Młynowa”), to mamy gotowy pomysł na mural.

Później trwały poszukiwania wykonawcy muralu, co nie było proste. Na szczęście pojawił się mrągowianin Mateusz Wilk, który ma za sobą już niejeden tego typu projekt. – Mateusz potraktował temat bardzo poważnie. Zrobił świetny projekt, który następnie pokazałem wszystkim właścicielom garaży. Większość osób się zgodziło i rozpoczęliśmy fazę realizacji, którą pokrzyżowała nam jednak pandemia. Na szczęście niedawno projekt udało się dokończyć – kontynuuje historię powstania murali Daniel Jakubas.

Mural spodobał się mieszkańcom osiedla i właścicielom garaży na tyle, że teraz za własne pieniądze chcą kontynuować renowację garaży. Poszczególne ściany zostały ponownie pomalowane i odzyskały "swój dawny blask". Na tym jednak mieszkańcy nie zamierzają poprzestać.

Słowa kluczowe:
Mrągowo Młynowa mural historia garaże 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij