Budextan Oficerska

Urząd miejski w Mrągowie przekazał mrągowskim policjantom specjalną walizkę edukacyjną, w której znajdują się substancje przypominające narkotyki oraz przedmioty służące do ich zażywania. Teraz policjanci bedą mogli zapoznawać nauczycieli i rodziców z problematyką zażywania środków odurzających dzieci i młodzież.

Oficjalne przekazanie walizki mrągowskim policjantom odbyło się 22 lipca w Komendzie Policji w Mrągowie. Walizka jest wypełniona najbardziej popularnymi atrapami narkotyków na polskim "czarnym rynku". Każdy specyfik opatrzony jest szczegółowym opisem, ceną, a także nazwami używanimi w slangu młodzieżowym. Są tam również szklane i metalowe fifki, młynki do rozdrabniania suszu oraz pojemniczki, w których można schować narkotyki.

Dzięki walizce edukacja rodziców, pedagogów i opiekunów będzie o wiele łatwiejsza. Policjanci chcą edukować dorosłych, aby wyostrzyć ich czujność. Niepozorna metalowa śruba bądź atrapa baterii może okazać się schowkiem na dopalacze, a piłeczka do golfa młynkiem do marihuany.

źródło: UM w Mrągowie

 

 

Słowa kluczowe:
Mrągowo Policja na sygnale edukacja narkotyki 
Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij