Policjanci znaleźli pocisk moździerzowy na dnie jeziora Sutapie Małe oraz ponad 160 kg trotylu na terenie działki w Starym Gielądzie. To prawdopodobnie pozostałości z czasów II wojny światowej.

– W poniedziałek otrzymaliśmy zgłoszenie o zalezieniu niewybuchu. Znaleziska dokonano podczas prac budowlanych na terenie działki w Starym Gielądzie – inofrmuje asp. Dorota Kulig, oficer prasowy mrągowskiej policji . Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili znalezisko – było to ponad 160 kilogramów trotylu. Teren zabezpieczono do czasu przyjazdu jednostki saperskiej z Orzysza.

Co ciekawe jeszcze tego samego dnia wpłynęło kolejne zgłoszenie. Po godzinie 15.00 oficer dyżurny otrzymał informację o znalezisku wyłowionym z jeziora Sułtapie Małe. Tam na dnie leżał pocisk moździerzowy.

Policjanci apelują, aby w przypadku znalezienia niewybuchu natychmiast powiadomić o tym fakcie najbliższą jednostkę policji. Niebezpiecznych materiałów nie można ani podnosić, ani samemu zabezpieczać.

Znalezione kostki trotylu fot. KPP w Mrągowie

 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij