Budextan Oficerska

Człowiek uczy się przez całe życie, dlatego nigdy nie jest za późno na dobre zmiany. Prawidłowe odżywianie nie tylko zapewnia smukłą sylwetkę, ale także przedłuża młodość i chroni przed wieloma chorobami.

Pani Joanna, mieszkanka Mrągowa, odkąd pamięta walczyła z nadwagą. Próbowała różnych diet, najczęściej mocno ograniczając jedzenie i zmniejszając ilość kalorii. Efekt był, ale chwilowy. Bardzo szybko wracała do wagi wyjściowej tzw. efekt jo-jo. Postanowiła zgłosić się do specjalisty. Szukała osoby, która pomoże jej w uzyskaniu wymarzonej sylwetki. Podczas rozmowy z koleżanką, dowiedziała się o centrum dietetycznym Naturhouse w Mrągowie i zdecdowała się rozpocząć kurację.

Bardzo źle czyłam się ze swoją wagą, nie podobałam się sobie. Byłam niezadowolona, wręcz zła, że tak dużo przytyłam. W związku z tym zdecydowałam, że trzeba to zmienić i wziąć się za siebie. Podczas pierwszego spotkania czułam niepewność i skrępowanie, ale dialog z panią dietetyk zmobilizował mnie do podjęcia próby odchudzania z czego się bardzo cieszę” - mówi Pani Joanna. 

Rozpoczynając kurację Pani Joanna ważyła 90,6 kg. Okazało się, że największym problemem nie było zbyt kaloryczne jedzenie, tylko niewłaściwe kombinacje i proporcje. Bohaterka nie miała problemów z przestawieniem się na dietetyczne potrawy, gdyż większość produktów lubiła i pojawiały się w jej menu. Dania przewidziane w diecie okazały się smaczne i pożywne, a przygotowanie posiłków nie sprawiało żadnych trudności.  U Pani Joanny nie było żadnych załamań czy kryzysów. Co prawda kremu z białych warzyw na pewno Pani Joanna nie powtórzy, ale z czystym sumieniem poleci makaron w sosie pieczarowym z kurczakiem w curry, czy rybkę  w ziołach z pieczonymi warzywami - do tych przepisów niejednokrotnie wraca.

Dzięki kuracji Pani Joanna odzyskała szczupłą sylwetkę i poprawiła parametry zdrowotne. Wcześniej skarżyła się na wysokie ciśnienie oraz podwyższony poziom cholesterolu i trójglicerydów. Straciła 16 kg oraz łącznie 34 cm w obowodach - 8 cm w talii,16 cm w pasie  i 10 cm w biodrach! Z rozmiaru 50 przeszła na 42 a nawet 40!

Na pytane jak ocenia  współpracę z dietetykiem, Pani Joanna odpowiada: Współpraca przebiega w bardzo miłej atmosferze. Pani dietetyk jest osobą bardzo miłą , pomocną, rozmowy z nią sprawiały, że czułam się zmobilizowana i chciałam walczyć, aby osiągnąć swój cel. i udało się! Teraz Pani Joanna kończy etap stabilizacji, czyli wyjścia z diety. Po tym etapie raz w miesiącu będzie umawiać się z Panią dietetyk na comiesięcze bezpłatne kontrole.

Kuracje poprawidziała pani dietetyk mgr Angelika Wiśniewska, której przy okazji zadaliśmy kilka pytań.

Jak powinna wyglądać dobrze skomponowana dieta?

Dobrze dobrana dieta powinna zawierać wszystkie grupy produktów żywnościowych w odpowiedniej ilości. Zazwyczaj są to 4-5 porcji produktów zbożowych oraz warzyw. Owoce w mniejszej ilości, ze względu na zawarty w nich cukier- fruktozę. W codziennej diecie powinno znależć się chude mięso,wędliny, ryby morskie i słodkowodne. Należy jeść również nabiał, ale o odpowiedniej zawartości tłuszczu. Bardzo ważne jest nawodnienie orgaznimu, należy wypijać minimum 1,5 litra wody dziennie. Posiłki powinny być regularne, najlepiej spożywane o tej samej porze. Na początku kuracji jest to spora zmiana, ale klientom szybko udaje się ją wprowadzić w życie.

W jakim celu w trakcie kuracji stosuje się suplementy diety?

Suplementacja ma wspomóc efekt diety, jest  bardzo pomocna w trakcie kuracji. Suplementy zawierają naturalne składniki o działaniu prozdrowotnym. Dzięki nim np. pomagamy organizmowi pozbyć się zatrzymanych płynów metabolicznych i oczyśćić z toksyn. Wiele preparatów wspomaga trawienie, pobudzając pracę wątroby oraz jelit, a także łagodzi dolegliwości takie jak wzdęcia, zaparcia, opuchnięte nogi czy apetyt na słodycze.

mgr Angelika Wiśniewska służy wszystkim swoją wiedzą i pomocą

Wiele osób chciałoby zrzucić zbędne kilogramy i poprawić kondycję organizmu, ale czasami brakuje jej motywacji. W jakich sytuacjach może pomóc dietetyk?

Często osoby rozpoczynając odchudzanie na własną rękę podchodzą do redukcji kilogramów z wielkim zapałem, poddając się przy pierwszej napotkanej przeszkodzie. Natomiast dzięki cotygodniowym wizytom u specjalisty motywcja utrzymywana jest stale na wysokim poziomie. Dietyk dobiera odpowiednią dietę dostosowaną do możliwości kokretnej osoby oraz jej potrzeb.

Publikacje prasowe i internetowe na temat odchudzania obarczone są rozmitymi błędami. W dodatku są zbyt ogólne, a dieta to sprawa złożona i indywidualna. Każdy, kto chciałby schudnąć, powinien zgłosić się do dietetyka by sobie nie zaszkodzić. Bez właściwej motywacji i dobrze określonych realnych celów nie da się przeprowadzić kuracji odchudzającej. Pod okiem specjalisty klienci nie muszą się niczego obawiać – w odpowiednim czasie osiągną wymarzone rezulataty.

Jeśli Twoim marzeniem jest zrzucenie kilku zbędnych kilogramów zapraszamy do Naturhouse Mrągowo. Nie załuj że nie spróbowałaś/spróbowałeś i umow się na wizytę.

NATURHOUSE MRĄGOWO

ul. Królewiecka 7

 Mrągowo

tel. 570 057 222

 
Słowa kluczowe:
Natur House zdrowie dieta 
Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij