58-latka wjechała w bramę posesji znajdującej się w miejscowości Grabowo. Przyczyną nieudanego manewru był alkohol. Policjanci znaleźli kobietę nieopodal, śpiącą na przystanku autobusowym.

W środę po godzinie 19.00 oficer dyżurny mrągowskiej komendy policji otrzymał informację, że w miejscowości Grabowo doszło do zdarzenia drogowego. Pod wskazany adres niezwłocznie pojechali policjanci.

Na miejscu funkcjonariusze zastali świadka, który przekazał, że w bramę jego posesji uderzyła kobieta kierująca osobowym renault. W momencie, gdy wysiadła z auta, zauważył, że jest nietrzeźwa, dlatego zabrał jej kluczyki. Funkcjonariusze zastali 58-latkę śpiącą na przystanku autobusowym znajdującym się nieopodal. Sprawdzenie stanu trzeźwości przy pomocy policyjnego Alcoblow dało wynik pozytywny. Stan ten zapewne potwierdzi też badanie krwi, które wykonano. Kobiecie zatrzymano prawo jazdy.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności i zakaz prowadzenia pojazdów do lat 15, przy czym minimalny okres, na jaki zakaz ten może być orzeczony to 3 lata. Ponadto osoba kierująca pojazdem w stanie nietrzeźwości będzie musiała się także liczyć z dolegliwymi konsekwencjami finansowymi. Niezależnie od orzeczonej kary, sąd obligatoryjnie orzeknie świadczenie pieniężne w wysokości nie mniejszej niż 5 tys. złotych.

 

Słowa kluczowe:
Grabowo Gmina Mrągowo policja na sygnale 

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij