Mieszkańcy, najemcy, a przede wszystkim korzystający ze slipu skarżą się na liczbę nieuprawnionych samochodów wjeżdzających na teren Ekomariny. Skargi dotarły także do zarządcy obiektami rekreacyjnymi nad jeziorem Czos spółki miejskiej TBS "Karo", która stara się wyeliminować zaistniały problem.

Wjazd na teren Ekomariny jest teoretycznie niemożliwy. Informuje o tym zakaz wjazdu, który nie dotyczy jednak pojazdów uprawnionych i wykonujących slip. Liczba samochodów wjeżdzających na teren obiektu stale się jednak powiększa. – Obserwujemy, że na Ekomarinę wjeżdzają auta, które nie posiadają przepustek oraz utrudniają ruch pieszy, zagrażając bezpieczeństwu mieszkańców oraz turystów. – informuje prezes zarządu TBS "KARO" Janusz Pabich

– Zwrociliśmy się do policji oraz straży miejskiej z prośbą o kontrolowanie pojazdów wjeżdżających na obiekty rekreacyjne nad jeziorem Czos (kąpielisko przy ul. Jaszczurcza Góra 6, miejsca okazjonalnie wykorzystywanego do kąpieli przy ul. Nadbrzeżnej w Mrągowie oraz kompleksu Ekomariny). Dalecy jesteśmy od straszenia lub karania, ale musimy wspólnie dbać o bezpieczeństwo. Na tej przestrzeni piesi mają absolutne pierwszeństwo przed pojazdami mechanicznymi, stąd dążenie do ograniczenia ruchu samochodowego do niezbędnego minimum. Ograniczenia nie dotyczą oczywiście osób niepełnosprawnych, którzy dalej mogą parkować w wyznaczonych "kopertach". Slip i pomosty są naturalnie ogólnodostępne i każdy może w dalszym ciągu wjechać i zwodować swój sprzęt  – dodaje prezes.

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij