Kolejni kierowcy stracili prawo jazdy na najbliższe 3 miesiące za nadmierną prędkość. Gdy jeden z kierowców zauważył jadący za nim radiowóz, stracił panowanie nad pojazdem, po czym uderzył w znak oraz latarnię.

W poniedziałek funkcjonariusz ruchu drogowego wraz z strażnikiem granicznym sprawdzali z jaką prędkością poruszają się kierowcy na ulicy Olsztyńskiej w Sorkwitach. – Przed godziną 8.00 ujawnili kierowcę z Olsztyna, który jechał przez wieś z prędkością wyższą niż dopuszczalna o 53 km/h. Taka przejażdżka kosztowała kierowcę  400 złotych mandatu i trzymiesięczną stratę prawa jazdy – relacjonuje oficer prasowy KPP w Mrągowie asp. Dorota Kulig.

Do kolejnego zatrzymania doszło w Baranowie tuż przed godziną 10.00. Funkcjonariusze policji zwrócili uwagę na kierowcę seata, który „pędził” 98 km/h przy ograniczeniu do 40 km/h. Mundurowi postanowili pojechać za nim i zatrzymać go do kontroli drogowej. W tym samym czasie kierowca zreflektował się, że jedzie za nim radiowóz. Niestety prędkość z jaką się poruszał sprawiła, że stracił panowanie nad pojazdem, najechał na znak drogowy i latarnię, które zniszczył. W konsekwencji za przekroczenie prędkości i kolizję drogową otrzymał dwa mandaty na łączną kwotę 1000 złotych i stracił prawo jazdy na najbliższe trzy miesiące.

źródło: KPP w Mrągowie

 

 

 

Carsol art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij