Oddział Warmińsko-Mazurski Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich od niedawna ma nowego prezesa, którym jednogłośnie został wybrany Grzegorz Radzicki. Jego zastępcą został redaktor naczelny portalu mragowo24.info Mateusz Kossakowski.

2 lipca br. odbyło się Nadzwyczajne Walne Zebranie Członków Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie, którego najważniejszym celem było zatwierdzenie sprawozdania finansowego za miniony rok oraz wybory nowego Prezesa Oddziału.

30 czerwca 2020 roku Ireneusz St. Bruski po wielu latach pracy zrezygnował z funkcji prezesa Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich w Olsztynie. 2 lipca podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków nastąpił więc wybór nowego Prezesa, którym jednogłośnie został wybrany ówczesny wiceprezes Stowarzyszenia Grzegorz Radzicki.

– Drugą kadencję pełniłem rolę wiceprezesa oddziału. Podczas Walnego Zebrania jedna z osób zaproponowała moją kandydaturę na prezesa i, ku mojemu wielkiemu zaskoczeniu, zostałem jednogłośnie wybrany. Mamy z zarządem wypracowane priorytety, które chcemy zrealizować. Podstawą jest jednak integracja środowiska dziennikarskiego na Warmii i Mazurach – powiedział nowy prezes Grzegorz Radzicki.

Wiceprezesem oddziału został z kolei Mateusz Kossakowski, który członkiem stowarzyszenia jest dopiero od niecałych 2 lat. – Pod koniec ubiegłego roku zostałem wybrany do zarządu stowarzyszenia, natomiast niedawno zostałem mianowany na wiceprezesa oddziału. To wielkie wyróżnienie, ale również motywacja do dalszej, wytężonej pracy. Mamy przygotowany plan pracy na najbliższe miesiące i o wszystkich inicjatywach z pewnością będziemy na bieżąco informować. W najbliższym czasie 25 lipca w Pieniężnie odbędzie się otwarcie II ogólnopolskiej wystawy na rysunek prasowy im. Aleksandra Wołosa, a już 15 sierpnia wystawę będzie można zobaczyć również w Mrągowie  – informuje Mateusz Kossakowski.

W Mrągowie od ponad roku istnieje także Koło Warmińsko-Mazurskiego Oddziału SDP, którego inicjatorem i prezesem był Andrzej Badurek. – Wszystkich głęboko dotknęła śmierć naszego kolegi i przyjaciela Andrzeja. Gdyby nie on nie byłoby nie tylko koła, ale w ogóle ludzi z Mrągowa w stowarzyszeniu. Chcemy kontynuować zapoczątkowaną przez niego tradycję i w dalszym ciągu działać w ramach koła. To nasz obowiązek  – dodaje Kossakowski. 


Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij