Mikołajscy policjanci zatrzymali dwóch turystów z Gliwic, którzy w nocy zaatakowali 17-latka wracającego z pracy. Pobity mężczyzna trafił do szpitala.

– W nocy z niedzieli na poniedziałek około północy oficer dyżurny mrągowskiej policji otrzymał informację o pobiciu do jakiego miało dojść w okolicy ulicy Mrągowskiej w Mikołajkach. Pod wskazany adres natychmiast pojechał patrol policji. – relacjonuje oficer prasowy KPP w Mrągowie asp. Dorota Kulig. – Na miejscu funkcjonariusze zastali pokrzywdzonego oraz mężczyzn, którzy obezwładnili dwóch napastników.

Wstępnie funkcjonariusze ustalili, że grupka osób wracała w nocy z pracy. Nagle, dwie nieznane im osoby zaatakowały dwóch mężczyzn. Jednak cała agresja skumulowała się na 17-latku, który został przewrócony na ziemię i skopany. Na widok szamotaniny, zatrzymali się przypadkowi świadkowie, którzy wezwali na miejsce policję, powstrzymali napastników, a następnie ich ujęli, udaremniając im ewentualną ucieczkę.  W konsekwencji do policyjnego aresztu trafiło dwóch turystów z Gliwic. 34-latek miał ponad 1,7 promila alkoholu w organizmie, a 35-latek 2 promile. Pobity 17-latek został przewieziony do szpitala.

Gdy napastnicy wytrzeźwieją przeprowadzone zostaną z nimi dalsze czynności.  

źródło: KPP w Mrągowie

 

Budextan art

Dodaj komentarz:

18 Mrongoville - imprezy

Sonda

Czy lokalne samorządy pomagają przedsiębiorcom w czasie pandemii?

Tak - 27.6%
Nie - 52.2%
Trudno ocenić - 13.8%

Głosów ogółem: 203
Głosowanie w tej sondzie zakończyło się w: czerwiec 27, 2020
X Zamknij
X Zamknij